Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csinálok rosszul a cserepe...

Mit csinálok rosszul a cserepes rózsámmal?

Figyelt kérdés

Néhány hete kaptam egy cserepes rózsát, szép, egészséges állapotban, csak néhány elszáradt levél volt rajta.

Az ablakba tettem, mindennap kap vizet. Az új hajtások, levelek, bimbók száradnak le róla. Voltak rajta apró virágocskák, amikor kaptam, ezek sem nyíltak ki rendesen, egyből leszáradtak.

Az egyetlen amire gondolni tudok, hogy melege van, mivel a radiátor az ablak alatt van, de 20-21 foknál így sincs melegebb sosem, amire azt olvastam még jó neki.

Mitévő legyek? Min változtassak? Hogyan gondozzam?



2013. márc. 24. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene a radiátor fölé rakni.... Egyébként nekem is elég csúnya lett :S de aztán kijött a tavasz kiültettem és nagyon szép minden évbe :) Azóta minden évbe amikor kapok abba reménykedek,hogy a jó időig maradjon életbe aztán ültetem is ki.
2013. márc. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A radiátor fölött 32 fok is lehet .
2013. márc. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Igen, jól gondolod. Melege van. Ilyenkor még max. 16 fok kell neki. Eddig nekem is minden évben kipusztult. Most 12 fokon tartom. A leszáradt leveleket, bimbókat, virágokat lemetszettem. Már most jönnek rajta az új hajtások. Sajnos nincs kertem, így nem tudom kiültetni, de hamarosan kiteszem az erkélyre. Ja, és kavicságyra tettem a cserepet.
2013. márc. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy nálam konkrétan semmi nincs. Egy szobás minigarzonban élek, a lakás hőmérséklete nagyjából azonos mindenhol, bár fűteni alig fűtünk, mert kapunk minden oldalról annyit, hogy nem kell, csak a fürdőben megy a törölköző szárító.

Egy nagy ablak van az egész lakásban, alatta a radiátor végig. Ergo vagy fényt kap és meleget a rózsám, vagy fél fokkal hűvösebbet és relative sötétet. Sajnos mást nem nagyon tudok tenni vele.

Mivel kaptam, ezért megfontolni sem tudtam, hogy tartás szempontjából nekem alkalmas lesz-e, ha meg már megvan sajnálnám "kinyírni".

2013. márc. 30. 01:36
 5/5 anonim válasza:
Sajnos akkor nem sok jót jósolok a rózsádnak. Esetleg még próbáld meg, hogy minden nap megpermetezed a leveleit vizzel, és jobban figyeld a talaját, mert melegben több vizet igényel.
2013. márc. 30. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!