Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csak szerinrem érdemesebb egy...

Csak szerinrem érdemesebb egy kertbe gyümölcsfákat ültetni mint bevetni ezzel azzal?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk van 1000négyzetméternyi művelendő földem. Ültethetek bele mondjuk csomó mindent répét krumplit akármit de azokkal sok a meló. Vagy ültethetek gümölcsfát. Szilva, körte, meggy, barack, alma... Ezekkel nincs annyi probléma és 1000négyzetméteren elfér vagy 60-80 fa legalább. Ezekből lehet mondjuk pálinkát készíteni elég sokat amit eladhatunk. Csak szerintem jövedelmezőbb és munka szempontból kisebb ráfordítást igénylő a dolog?
2013. márc. 31. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem van családom így a pálinkánál a zöldségeket és gyümölcsöket lényegesebbnek tartom.Nekünk a kertbe persze vannak gyümölcsfák,de zöldségek is mindig dögivel.

Mondjuk 1000m2-en más a téma,de lenne a zöldségeknek is egy kisebb rész,de gyümölcsfák,szőlők lennének inkább mert akkora területen már nem 1 emberes lenne a munka ha zöldséggel lenne telenyomva.

Egyébként 60-80 fának a terméséből pálinkát készíteni és eladni hát ugye vannak szabályozások.

2013. márc. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze vannak. Igazából ez egymkülön kert lenne. Keresztapám akarná venni ilyen hétvégi teleknek és mondjuk a fenntartását jó lenne kigazdálkodni. Otthon van ültetve minden ami a családnak megy ezek igazából csak azért kellenének, hogy ne álljon üresen.
2013. márc. 31. 14:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Erről már beszéltl valami szakértővel is? 1000 négyzetméter az tíz ár. Az csak annyira elég, hogy legyen mibe beleverni a felesleges pénzed. Az áhított haszon pedig nuku. Esetleg ültesd be bodzával és kerítsd el.
2013. márc. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Fákkal is van gond szerintem,permetezés,stb.Teleültetném az egészet kukoricával,vagy búzával,azt egy gép is meg tudja csinálni,és eladnám.Zöldségekkel én se bajlódnék.Vagy ha fa,akkor diófa,a dió amúgy is drága.
2013. márc. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A felsorolt fákból még a 60 db is soknak tartom. Ezekkel

3-3 évig nincs nagyobb meló.De 10 év elteltével,már nagyon is sok van. A mai gyülmöcsfák hozzáértést is igényelnek .

A permetezésük is különböző időszakra tevődik .Permetszerből is más kell az almára ,barackra .Az időjárás nagyban befolyásolja a termést is .

Takarmányozási növények ültetésébe akkor fognék ,ha biztositott hozzá a gépi segítség .Szántás ,vetés,aratás .

Ha a környezet engedné ,beültetném akác fával .Az első 4 évben van több munka vele .10-12 év mulva lehet kivágni.

A fának is egyre magasabb lesz az ára .

2013. márc. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kettő nem zárja ki egymást. Nálam a fa alatt nőnek a zöldségek. Igaz a fák még fiatalok és 5x5-re vannak ültetve, aránylag levegős lesz 15 év múlva is, főleg ha metszem. A pálinka eladással meg vigyázni, mivel jövedéki termék ha nem saját használatra megy, vagyis a fele adó...
2013. márc. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, mint ahogy egy átlag termelő is leadózza a 10 tojást amit elad a szomszéd néninek...
2013. márc. 31. 23:53
 8/8 szabóméhészet ***** válasza:

Nekünk 2 telek van egymás mellett.az egyik 1000 a másik 900 négyzetméter.a szó szerint vett kert az egyiknél kb 400 négyzetméter,a másiknál kb 500 négyzetméter.

Az elmúlt 15évben sok fa kiöregedett,ki kellett vágni.

Egy példa: 1997-ben 3db sárgabarack hozott annyi termést,hogy abból megtelt 2db 120literes hordó,illetve 4db körtefa terméséből még 2db hordó és még 1db hordó vegyes.összesen lett 60liter pálinkám.

Idén 17db új facsemetét telepitettem,ezek 4-5év múlva teremnek,meg lesz helyem 3db kordonos szőlőnek,már nevelem vesszőről a 66db telepitendő szőlőt.66db hozni fog kb 300-400kg szőlőt,ami kb 300liter bor.ekkora területről.sokáig mi is úgy voltunk hogy minek kertészkedni,drága a viz stb.de azért csináltam kb 70 négyzetméternyi veteményt,paradicsom,spenót,borsó,bab.elraktam kb 3kg összefonnyadt krumplit,30 bokor krumpli kelt ki.ha csak 1 tőről lesz 1kg újkrumpli már megérte.

2013. máj. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!