Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy szilvafán kb hány liter...

Egy szilvafán kb hány liter pálinkának megfelelő gyümölcs van?

Figyelt kérdés
Van öt szilvafa a kertbe. Nem tudjuk mennyi gyümölcsöt hoz mert most vettük a kertet de mivel a szilvát nem szeretjük, kivágni sajnáljuk gondoltuk pálinkának jó lesz.
2013. márc. 31. 17:10
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszi, ezzel tisztába voltam nagyjából. Bár így rájöhettem volna, hogy 100kg szilva nicns egy fán. Köszi midnenki válaszát!
2013. márc. 31. 23:51
 12/14 anonim ***** válasza:
Kb. 30-40 kiló gyümiből lesz 1 liter pálinka szilvánál szilvafajtól, érettségtől és technológiától függően, cukor hozzáadása nélkül. Az, hogy milyen a terméshozamod van (szokott lenn) agy lesz, azt csak te tudhatod. Ez lehet 0,5-2 L/ fa között is.
2013. ápr. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
1. Ki ne vágd semmi képpen.2.Jó lenne tudni milyen fajta mert nem mind jó pálinkának pl ringló nem jó mert nincs jó zamata. 3.Legalább várj meg egy évet amikor átlagos vagy jobb a termés hogy megtudd érdemes e vele foglalkozni.4. Ekkora marhaságot hogy egy fáról 1 liter pálinka lesz még nem hallottam, akkor kb a bolti minőségi pálinka literje 23ezer forint is lehetne.Nekem 5 fáról 25-30 liter szokott lenni de én egy kis cukrot is teszek a cefrébe.Persze hivatalosan nem lehet.Minden esetre próbáld ki mennyi cefre lessz és majd meglátod az eredményt. dE kérj mindenről tanácsot ismerőstől mit hogyan csinálj mert egyébként nem fog sikerülni már a cefre tönkremegy ha nem értesz hozzá.
2013. ápr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Húha, 30 liter pálesz 5 fán? Azok nagyon hatalmas fák lehetnek. Az nekem nagyon soknak tűnik még akkor is ha 16 literes vödrönként 1 kiló cukrot nyomsz bele ami már a karcosság határát súrolja.
2013. ápr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!