Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy tarthatnám távol a...

Hogy tarthatnám távol a szomszéd macskáját a kertemtől?

Figyelt kérdés
A szomszéd macskája állandóan a kertembe piszkít és kikaparja a virághagymákat.Hogy tartsam távol?

2013. febr. 23. 10:24
 1/10 anonim válasza:
54%

Lehet, hogy nem túl szép dolog, de velem is előfordult ez a helyzet. Készítettem egy csúzlit, és.... Nem ástam el a kert sarkában a macskát, nem sérült meg, de pár találat után megtanulta, hogy nem jó neki, ha átjön.


Léteznek különböző macska távoltartó ezközök, csipogó, villogó biszbasz, ami 2naponta lemerül, meg sok dolog, mind hatástalanok.


A másik lehetőség a kutya...

2013. febr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy a drótkerítés olyan áthatolhatatlan akadály egy macskának? Pikkpakk átmászik rajta, probléma nélkül. Másrészt hadd ne a kérdezőnek kelljen már akár többszázezres kerítés-beruházást eszközölnie macska-távoltartás végett... És szerintem még mindig humánusabb ijesztésképp néhányszor jó csattanósat a macska mellé lőni, mint mondjuk mérget kiszórni, vagy hasonló csúnyaságot tenni.


Kérdező, szerintem próbálj meg beszélni a szomszédoddal, vázolni neki a tényeket, majd megbeszélni vele, hogy létesítsen a kertje sarkában egy m2-nyi homokozót a macskájának. 10-20 centi homok sokkal megfelelőbb neki, mint a nedves, sáros föld, valószínűleg hamar átszokna bele. Ha ez nem megy, akkor marad a csúzli vagy a légpuska, ha nem akarod tűrni a macskaszart. Mást nem nagyon tudsz tenni.

2013. febr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Régebben légpisztollyal riogattam őket, mostanság a kutyám intézi ezt. (nekem mér csak ásni kell...) A haver vett egy csapdát ellenük. Ha belemegy a skodri, elviszi jó messzire és elengedi. Ez már teljesen humánus :)
2013. febr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

És szerinted a sűrűhálós kerítésen miért nem tud átmászni a macska? Láttál Te már macskát egyáltalán?

A többihez pedig annyit, hogy majd odajárok én is szarni az ajtód elé, meglátjuk, Te milyen eszközökkel próbálsz majd elzavarni onnan.

2013. febr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a sszomszég macskáját akarod távoltartani, akkor tarts te is macskát, lehetőleg herélt kandúrt!


"Kérdező, szerintem próbálj meg beszélni a szomszédoddal, vázolni neki a tényeket, majd megbeszélni vele, hogy létesítsen a kertje sarkában egy m2-nyi homokozót a macskájának."


A macska nem azért jár át, mert a saját territóriumában nem tudja elvégezni a dolgát, hanem azért hagyja szét a sz@rát, hogy ezzel jelezze igényt tart a területre! MIndezt azért, mert a kérdezőnél nincs macsek aki felügyelje a kertet. Ha lenne macska, akkor a többiek nem hagynák szét az ürüléküket, sőt akárhol nem is mászkálnának a kertben.

2013. febr. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2013. febr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A macskát el kell riasztani.Különben mindig oda megy,mert

az a megszokott helye .A gazdájával való beszélgetés nem sok eredményre vezet,mert nem fogja zárva tartani.

Inkább tartsa dugva :-)) Olyan megoldásokat ne alkalmazz

ami a macska kínzását,sérülését,esetleges kimúlását jelentené,mert ha ezt valaki meglátja ,és feldob,mehetsz

a rács mögé is .

2013. febr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Attól függ, hajlandó vagy-e pénzt is áldozni a dologra. Vannak direkt kisebb állatokhoz alkalmazható villanypásztorok, kis teljesítménnyel, ami biztos nem nyírja ki a macskát, viszont elég neki 2x hozzáérni és garantáltan nagy ívben elkerüli. Kérdés, hogy 1 macska miatt megéri-e a pénzt és a fáradtságot kiépíteni.

Vannak még macskariasztó sprayk is, nem tudom mennyire hatásosak, ráadásul növények környékén én nem használnám, max távolabb.

Ha a személyes elriasztást választod, tudom ajánlani a vizet (pl. egy csinos vízipuska segítségével), a mi macskáink irtóznak tőle, de a siker itt sem garantált.

2013. febr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én olyat hallottam hogy kávézaccot öntenek ki és a macska azt nem szereti.
2013. márc. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valóban nem, ezért általában bele is szarik :D
2013. márc. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!