Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nyári munkának fűkaszálás,...

Nyári munkának fűkaszálás, kert gondozás ár számítás hogyan?

Figyelt kérdés
Ha elmegyek füvet kaszálni akkor hogyan számítsam ki az árat?Meg van egy kis 150ccm-es egytengelyes gépünk arra is hogyan számoljam ki az árat?Látom hogy sok helyen négyzetméterre írnak árat de én azt ott hogy tudom pontosan megnézni?Mert hülyén néznék ki mérőszalaggal méregetnék.

2013. ápr. 6. 22:49
 1/7 dirtboy ***** válasza:
100%

meg kell tippelni,ráfizetni nem fogsz ha tévedsz pár négyzetmétert.

én favágást szoktam vállalni láncfűrésszel,ha földön kell fát vágni akkor tankra vágok ha pedig élőfa van és nem lehet döntetni tehát fel kell mászni és áganként vágni akkor meg mondok egy árat és kész.

te is megtippeled mondasz egy árat aztán megegyeztek.

2013. ápr. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó hogy szóba hoztad a favágás mert nekem is benne lehet a munkakörben.Mennyit számolsz egy tankért?Mert gondolom 2t-vel csinálod és ott keverék van+lánckenő olaj.
2013. ápr. 6. 23:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolj arra,ha neked végeznék a munkát,mennyit nem sokalnál érte .Vagy ,ha te úgy érzed megkaptad amit gondoltál a munkádért,akkor ne foglalkoztasson hogy másik fél is jól járt. Ebben az esetben még egyszer is vissza hívnak dolgozni,akkor kicsivel lehet többet kérni .
2013. ápr. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kár, hogy sok a mellébeszélés ebben a témában, én potenciális megrendelőként lennék rá kiváncsi. Nem ismerem a szerszámok árait, nem tudom, mennyibe kerül egy tank üzemanyag, stb., de mégis valamennyire tudnom kéne, hogy mibe kerül. Mindenki mellébeszél. Nálam két öreg, elszáradt fát kéne kivágni, nem túl nagyok, dönteni nem lehet, csak áganként, kb.5 méteresek, almafák. És újakat szeretnék ültetni. Mindkettőnek az árára kiváncsi lennék. A kivágott fák anyagát odaadnám a favágónak, elviheti tüzelőnek, ha kell neki.
2015. febr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 dirtboy ***** válasza:

ma 12:18


nem mellé beszélés van hanem feladat felmérés.

sok ilyenhez mentem már mint ami neked is kéne és egyáltalán nem az üzemanyagot számolgatom mikor felmérem a terepet hanem azt próbálom ki silabizálni hogy melyik ág miként és milyen sorrendben jöjjön le.

meg hogy mennyre lesz az egész időigényes és macerás valamint veszélyes.

aztán a végén mondok egy árat,ha tetszik tetszik a tulajnak ha nem nem de általában nem panaszkodnak,tudják hogy kevés ember foglalkozik ezzel a melóval és a cégek meg sokkal de sokkal az én áraim felett vannak.



hívj embereket akik megbízhatóan és jól dolgoznak aztán ha látták hogy mi a feladat akkor tudnak majd neked árat mondani,látatlanban telefonban max nem mondanak semmit vagy rosszabbik esetben mondanak egy magas árat hogy biztosan megérje nekik.

2015. febr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hello kérdező! láttam a kérdésed ,mert én is hasonló területen mozgok már 10 éve. 25 éves vagyok és 15 éves korom óta kaszálok füvet pest megyében, nyaranta. Én az áraimat úgy számolom,hogy négyszetméter kb 10-12 ft. De! ha valaki régi kuncsaft és visszatérő és ismerem és nem számlát kér akkor 8 ért is mehet- főleg ha havonta hív. Többnyire azt veszem figyelembe mennyi benzinem megy el . NEkem 2 stihl kaszám van, egyiknek 8 decis a másiknak literes a tankja. Itt jön az be,h mennyi benzin megy el- adott literáron, mellé megy az adalék ami nem olcsó- literje 3200 ft. , mellé a damil fogyás és a gépkopás, nembeszélve a munkádról - óránként baráti áron is egy 500-600 forintot fel kell számítsál. Tehát nekem olyan 2000-2500 forint jön ki átlagban egy órára-tankra. Fontos,h ne kérjen az ember sok pénzt-aránytalanul sokat, mert akkor nem hívják többet.
2015. márc. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

2015. márc. 22. 09:07

Ez most is reális. Mármint " túl magas árat " nem szabad kérni.

Kicsit kevesebb, de folyamatosan csepegjen a bevétel.

2019. aug. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!