Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan csináljam a kukorica...

Hogyan csináljam a kukorica ritkítást? Várjak vele amíg nagyobbak lesznek?

Figyelt kérdés
Szóval 3 napja bújtak ki kb 90%-ban így sok helyen 2-3 tő is elindult egymástól pár centire. Ezeket kapával ritkítsam ki vagy csak vágjam el a tövénél? Lehet csak én parázom túl de mivel közel vannak egymáshoz félek hogy kárt teszek a többiben.
2013. ápr. 27. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Várj még vele, akármi is lehet még ilyen kicsi növényekkel.

Amikor megjelenik a 3. levél hegye, akkor ritkítsd 2-re tövenként, aztán ha már 30 cm körüliek, akkor 1-re. Akkorra már lesz elég gyökere a megmaradónak, hogy ne törjön ki a ritkítás közben.

Én csak kézzel szoktam, minél lejjebb kell megfogni és csavarni húzás közben. De lehet természetesen kapával vagy metszőollóval is.

2013. ápr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Esetleg érdemes próbálkozni átültetéssel? Mert helyem az lenne még bőven, és ha nem muszáj nem szívesen irtom ki őket.
2013. ápr. 27. 21:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem, a kukorica nem átültethető, legfeljebb 10 centi alatt nagy földlabdával. Akkor meg a szomszédok lennének vezélyben. 20 centi alatt meg nem érdemes még ritkítani, mert elrághatja valami az egyiket vagy jöhet jégeső akármi. Majd 50 centisen...
2013. ápr. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!