Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ásott kerti kút vízét hohyan...

Ásott kerti kút vízét hohyan lehet fertőtleníteni, annyira, hogy fürdeni, mosni lehessen vele?

Figyelt kérdés

Van egy 5méter mély régi kútunk, és most száltunk rá a szennyvíz csatornára. Ezért a kőzponti víz díjja is megemelkedett + szennyvíz dijjat is fizetnünk kell. Ezért úgy gondoltam, hogy a ház hátsó részét (wc, fürdő, mosógép) kútvizzel látnám el, de nem tudom nem e kapnánk el valami fertőzést. Főleg fürdésnél.

Falu szélén lakom.



2013. ápr. 29. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát én a helyedbe bevizsgáltatnám a vizet... ennek járj utána,hogy hol és mennyiért csinálják majd egy kis üvegbe nyomsz és elküldöd vagy viszed.Nálunk elég jó minőségű a kút vize és évente van bevizsgáltatva amit férjem intéz így én érdembe nem tudok mit írni erről.Mondjuk nekünk a wc és mosógép megy róla,a gyerekek miatt a vezetékes víz marad fürdésre stb.
2013. ápr. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Először be kell vizsgáltatni a vizet. Megvan rá az esély, hogy már alapból elég tiszta, akár fogyasztásra is.
2013. ápr. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindenképp be akarjuk vizsgáltatni, de ha nem megfelető a víz, akk fertőtleníteni kell.
2013. ápr. 29. 12:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt azt írja, hogy köbméterenként 30 g klórmész vagy 1 liter 90-es hypo.

De szerintem jó esély van rá hogy fürdéshez, mosáshoz anélkül is elég tiszta. Nálunk is ásott kút van még kb. 20 éve lett bevizsgálva akkor azt mondták, hogy iható csak kisgyereknek ne adjuk mert magasabb a nitráttartalma.

2013. ápr. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazából azért kérdeztem, mert kb 60méterre van tőle a pöce gödör, és az nem e gond.

De köszi a válaszokat, mindenkinek megy a pipa.

2013. ápr. 29. 20:10
 6/8 anonim ***** válasza:
A 60 m-re levő pöcegödör ivásra gond lehet, de fürdésre nem. Szerencsés esetben lehet valami szigetelő réteg és akkor akár iható lehet akkor is ha 20 méterre van az emésztő, azonban a kút mélységéből gondolva ez csak talajvíz, így ivásra nem valószínű hogy alkalmas, legalábbis hosszútávon. Fertőtleníteni tisztítás után szokták, az újonnan beérkező vizet egy darab idő múltán már nem fertőtleníti, mert semlegesítődik a klórmész és a hypo. Az arra jó, hogy nem poshad meg onnantól fogva.
2013. ápr. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a kútvìz nagyon tiszta , gondolj csak arra hogy règen csak ebbõl ittak...... mosàsra , fûrdèsre locsolàsra tökèletes, de biztos ami biztos be lehet vizsgàltatni.
2013. ápr. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kb 3 doboz klórmész, kb 4 liter hypó. Zutty bele, búvárszivattyút leengedni, slagot visszatenni a kútba, járatni, had keverje el jól a vizet. Utána min. 3 napig lezárni. Ha leüllepedett akkor utána fürüdhettek is benne bátran.
2013. aug. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!