Kezdőoldal » Otthon » Kert » Eléggé elcsesztem, hogyan...

Eléggé elcsesztem, hogyan tovább (orchidea)?

Figyelt kérdés
Van egy szép orchideám, már egész nagy, sok levele van és két zöld szára. Sajnos elég régen nem virágzott már, de nem igazán foglalkoztam ezzel, mert szépen nőtt, gondoltam majd virágzik amikor akar. Az egyik zöld szárára még egy kis bébi orchidea is nőtt (ez már le is vágtam és elültettem külön). A probléma, hogy túlöntöztem. Kinőtte a cserepét, ezért át akartam ültetni. Amikor kivettem a kaspóból, akkor láttam, hogy áll alatta a víz :( Nem gondoltam volna, hogy túlöntöztem...főleg azért sem, mert olyan szépen nőtt, a levelei sem sárgultak. Szinte az összes gyökere elrothadt, alig maradt egy-két zöldesebb egészen közel a tövénél. Az elrothadt részeket levagdostam, a megmaradtakat meg lemostam, mert penészesek voltak. Megszárogattam és tiszta ültető közegbe tettem. Most nem öntözöm két hétig. Mit tehetnék még? Alig maradt gyökere :( Van valami tippetek? Szerintetek túléli? Vannak egyébként fent is gyökerei, nem csak a közeg alatt, sőt most is nő neki egy (mielőtt átültettem kezdett nőni). Még annyi kérdésem lenne, hogy amit vettem ültető közeg elég érdekes volt, nem sok fakéreg volt benne, inkább több rost, már-már a virágföldhöz hasonlított. De kimondottan orchidea földnek írta, akkor gondolom jó, nem?

2013. máj. 8. 22:41
 1/3 A kérdező kommentje:
halihóóó
2013. máj. 9. 12:44
 2/3 anonim válasza:

Halihó! Sok tapasztalatom nincs, de olvastam pár dolgot a témáról, mert nekem is van egy orchideám, amit a túlvilágról próbálok visszahozni..

Gyökeret úgy tudsz rá növeszteni, ha állandóan nedves közegben van, aminek inkább faforgácsnak kellene lennie, mert megfulladhat, és egy nagy zacskót húzol rá. Ezt olvastam, kipróbáltam és tényleg működik!! Az enyémnek szára sincs.. :D És ez már egy éve..gyökeret 2 héttel a zacskózás után kezdett növeszteni, kb hetente egy cm-t.

Gondolom az egész növényre kell a zacskót húzni, nem csak a cserépre, mert gondolom, hogy a lényeg a párás környezet..gondolom...:D Néha azért ellenörizd, én bele is spriccelek a zacskóba. Már vízzel.. :P :D

Hajrá!

25/L

2013. máj. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. máj. 9. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!