Kezdőoldal » Otthon » Kert » VÉRSZILVAFA és LILIOMFA -...

VÉRSZILVAFA és LILIOMFA - MAGNÓLIA hozzáértőkhöz kérdések!?

Figyelt kérdés

VÉRSZILVAFA: Törzséből alul hozott "kicsinyeket" 3-4 ág is kinőtt ilyen J alakban,de nem a gyökértől,hanem a föld feletti törzs részéből. Hogyan és mikor válasszam le szaporítás céljából?


MAGNÓLIA: Most készülök vásárolni,de ideiglenes helyhiány miatt pár évig dézsában tartanám. Bevállalhatom ehhez a legnagyobb méretű MAGNOLIA SOULANGEANA fajtát? Vagy ez tönkremenne az évek alatt dézsában? Egyáltalán van aki bármilyen Magnóliát is nem a szabadföldben tart?


KÖSZI ha bármelyik növénnyel kapcsolatban tudtok segíteni!:)



#vérszilvafa #magnólia #vérszilva fa
2013. máj. 25. 11:09
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Igen ezt is olvastam,hogy a magnézium és vashiány is okozhatja a levelek sárgulását illetve a savanyú talaj hiánya ugyanezt jelentené.Ezért gondoltam arra,hogy a Wuxal Superom csak jót tehet.Viszont ezt az ecetes öntözést szakmai fórumokon is olvastam,ahol a szaktanácsadók ajánlották több helyen.Én megbízható forrásnak gondolom,csak a 20%-ot tartom erősnek az általad írd okok miatt is.Kávézaccról infód? Egyébként Pest megye és a talajt passzolom,elég vegyes és nincs bemérve. Köszi!
2014. jan. 19. 13:37
 12/24 anonim ***** válasza:

egy fél kupaknyi ecetet önts egy kis száraz talajra.

Pezseg?

Mennyire?

(ha pezseg, akkor meszes)

Az ecetet melyik szakmai fórumon olvastad?

Nem fikázták le az ötletet a többi hozzászólásban?

2014. jan. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Most esik az eső,de amint tudom majd elvégzem a kísérletet.

Nem fikázták le,ugyanis mint írtam szaktanácsadás,ott megköszönni meg elfogadni szokták a szaktanácsadó válaszát.:) Pl.: a Gazdabolt oldalán többször is írták, meg a Növénydoktoron,de ez utóbbit linkeltem is a 8-asban. Miért?

2014. jan. 19. 14:27
 14/24 anonim ***** válasza:

Különösebb gyakorlatom nekem sincs az ecetes talajsavanyításban, én is csak utánanézni szoktam. Az Indexen valamelyik kertészeti fórumban kérdezd meg, ott elég sok hozzáértő van.

Mint írtam, rendszeresen kell csinálni, mert kimosódik, tehát ez csak ilyen félmegoldás.

Hogy mi baja lenne a talajéletnek, azt el nem tudom képzelni. Nem töményen kerül alkalmazásra.

A kávézacc meg fenyőtű egy virágcserépnél esetleg jelenthet valamit, de kint annyi, mint halottnak a napszemüveg.


A magnóliák közül a kisebb virágú fajták jobban bírják a nem savanyú talajt, itt nem erről van szó.


A Wuxal nem biztos, hogy jót tesz. Abban minden fontos elem van, köztük azok is, amik túl nagy dózisban gátolják más elemek (pl. vas, magnézium) felszívódását. A speciális igényű növényeknél a tápoldatozásnak célirányosnak kell lenni, a talaj tápanyagtartalmát eltolni valamilyen irányba.

2014. jan. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Én medret szoktam csinálni minden ilyen szabadföldi növényem köré.Tudod,amiben mint egy lavórban megáll a víz,mikor öntözöm (most nem jut eszembe a neve:)).Tehát ezáltal azt gondolnám,hogy ebbe a mederbe tett bármilyen tápanyag azért szépen le tud jutni a növény gyökeréhez.Főleg ha fellazítom rendszeresen ezt a földrészt.Így is "napszemüveg szindróma"? Köszi!
2014. jan. 19. 17:56
 16/24 anonim ***** válasza:

Kitányérozod, úgy érted. :)


Ami az öntözéssel le tud jutni a gyökerekhez, az ugyanolyan gyorsan le is tud mosódni onnan.

Az elemek egy része (pl. kálium) hozzákötődik a talajrészecskékhez, ahol először éri őket, és onnan nagyon nehezen megy odébb. Mások (pl. nitrogén) hűtlenebb típusok, egy tél alatt lemossa a nagy részüket a csapadék akár a talajvíz szintjéig.

2014. jan. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Itt Dél-Pesten igen messze van a talaj ph-ja a savanyútól, mégis van a környéken sok nagyvirágú magnólia.

Néhányról tudom is, hogy semmiféle talajelőkészítést, kezelést nem végeztek.

2014. jan. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

ja és a kertemben is számos "savanyú talajt igénylő" növényt nevelgetek. (semleges talaj, 70 cm alatt meszes)

Rendszeresen használok kálium és magnézium (keserűsó) műtrágyát, és néhány érzékenyebb növénynek vasat is adok.

2014. jan. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
Nekem három különböző magnóliám van.A talaj amibe ültettem őket enyhén meszes.Kevertem az ültetőgödörbe savanyú tőzeget, de mégis sárgák voltak a levelek, sőt nyár végére le is perzselődtek! Egy ismerősöm javaslatára vettem a gazdaboltba RÉZGÁLICOT (360ft/kg) és havonta meglocsoltom vele! (10 literhez egy evőkanál vasgálicit) A MAGNÓLIÁK HIHETETLENŰL RENDBEJÖTTEK ÉS AZÓTA MINDEN TAVASSZAL GYÖNYÖRŰEN VIRÁGOZNAK!!!
2014. ápr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

na akkor most vasgálic vagy rézgálic?

(én tudom, de a többieket lehet, hogy megkavarod)

2014. ápr. 26. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!