Kezdőoldal » Otthon » Kert » VÉRSZILVAFA és LILIOMFA -...

VÉRSZILVAFA és LILIOMFA - MAGNÓLIA hozzáértőkhöz kérdések!?

Figyelt kérdés

VÉRSZILVAFA: Törzséből alul hozott "kicsinyeket" 3-4 ág is kinőtt ilyen J alakban,de nem a gyökértől,hanem a föld feletti törzs részéből. Hogyan és mikor válasszam le szaporítás céljából?


MAGNÓLIA: Most készülök vásárolni,de ideiglenes helyhiány miatt pár évig dézsában tartanám. Bevállalhatom ehhez a legnagyobb méretű MAGNOLIA SOULANGEANA fajtát? Vagy ez tönkremenne az évek alatt dézsában? Egyáltalán van aki bármilyen Magnóliát is nem a szabadföldben tart?


KÖSZI ha bármelyik növénnyel kapcsolatban tudtok segíteni!:)



#vérszilvafa #magnólia #vérszilva fa
2013. máj. 25. 11:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Vérszilva: ha nincs gyökere, akkor ne próbálkozz, törd ki még most zölden. Szaporítani próbáld meg magról, valószínűleg nem lesz mind ilyen sötét, ezért tegyél le vagy 10 magot földbe, és ami nem szép, azt dobd ki.
2013. máj. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

ja a vadhajtásokat törd le


a magnólia több évig kibírja dézsában,

a kertészetekben is van amit nem adnak el évekig, az kénytelen dézsában sínylődni...

2013. máj. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Sziasztok! MOST MÁS A KÉRDÉSEM,csak gondoltam fölösleges újat kiírni ha talán első körben így is segít egy magnólia hozzáértő. Arra lennék kíváncsi,hogy hogyan tudom megnézni él-e még a növényem!?

Mert tavaly végül megvettem azt a fajtát amit írtam is fentebb és szabadföldbe lett ültetve,de nem igazán szerette a helyét,de lehet,hogy csak szokás kérdése és idén már szebben fog kinézni.Majd kap egy adag friss savanyú földet is.Csak jó lenne valahogy most megnézni,életképes-e még.De hogyan? Esetleg vágjak le egy ágát? (Nem nagy az egész.) KÖSZI!

2014. jan. 18. 13:51
 4/24 anonim ***** válasza:

Ha a rügyei nem száradtak el, akkor még él.

Ha nem ráncos a vékony vesszők kérge, és hajlékonyak, akkor még nem száradt ki.


De miért ne lenne életképes?

2014. jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Én már kétszer próbálkoztam magnóliával, azzal a módszerrel mint te. Vagyis amíg nem találom meg a helyét, addig gondoltam el lesz cserépben. A telet egyik sem élte túl.

Lehet, hogy le kellett volna ásnom a földbe cserepestől, vagy jobban kellett volna védenem a fagytól, nem tudom, de ha még egyszer veszek, biztosan rögtön elültetem valahová.Remélem segítettem a tapasztalatommal.

2014. jan. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Ha kiültetted mindenféle talajcsere nélkül, akkor jó esélye van legalább ágelhalásra, vagy akár teljes pusztulásra.

Ahogy a kolléga írta, ha nem ráncos a héja, meg elég duzzadtak a rügyek, akkor még él. De az is lehet, hogy az ágak felső részei vannak elhalva - gondolom, láttál valami gyanúsat -, az alja meg még él.

Az ágakat úgy is meg tudod vizsgálni, hogy leszedsz egy rügyet, és szétbontod, azon látni, hogy élénk zöld és csillogó, vagy száraz, esetleg már barna.


"Majd kap egy adag friss savanyú földet is." Úgy érted, a talaj tetejére teszed? Ne költs erre, semmit nem ér, ha a gyökerek nem savanyú földben vannak.

Magnóliát kiültetni csak úgy érdemes (ahol nem savanyú a föld), hogy egy köbméteres mélyedést csinálsz, kibéleled valami gyökeret át nem eresztő szövettel (pl. terfil), feltöltöd savanyú földdel, és így ültetsz. Ha a szöveten átmennek a gyökerek a külső talajba, akkor vége a játéknak, megsárgulnak a levelek.

A gyakori ecetes vagy kénsavoldatos öntözés esetleg segít valamit, de a sav kimosódik a talajból gyorsan.

2014. jan. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi,hogy válaszolt!:)

Én élőnek látom és remélem tavaly tényleg csak az új hely miatt nézett ki rosszul.A gödör+szövetbéleléssel kapcsolatban még azt is olvastam,hogy arra is figyelni kell,hogy kifele vízáteresztő legyen,hogy ne rohadjon be (van erre valami építkezési anyag).De elvileg savanyú a föld,amibe ültettem,mert fenyőfa körzetébe került.Persze ahogy kezdett sárgulni,utána olvastam mégjobban s kiderült,hogy ez nem feltétlen van így.A kereskedőt kérdeztem akitől vettem,Ő is ezt mondta.Bár annyiban félrevezetett,hogy a földet utólag nem lehet savanyítani.Erre az ecetes megoldásra meg épp tegnap találtam (+timsót és citromsavat is olvastam).Lehet,ha ezt már tavaly tudom,nem sárgul le úgy.Szóval idén savanyítás+tőzeg hozzádolgozás finoman,hogy a gyökerét nehogy sértsem,mert érzékeny (tűleveleket már tavaly szórtam a tövéhez sokat)+ a kávézaccot olvastam még,hogy savanyít,azt is kap majd bőven.Meg rhododendron tápot ha kapok nem túl drágán,de addig is wuxal supert.Szóval amennyire csak tudom megpróbálom honorálni,hogy úgy néz ki,áttelelt a kicsike!:) Köszi szépen mégegyszer!

2014. jan. 19. 11:09
 8/24 A kérdező kommentje:

Ja és Kedves 6! Tudsz esetleg egy tuti arányt az ecetet tekintve,amivel rendszeresen locsolhatom ezt a fajtát? Mert erről viszont sokféle mennyiségi elegyet olvastam,de csak itt fejezik ki PH-ban:

[link]

Úgy tudom,kb. 4,5 PH-jú kell ennek a díszfának.Tudsz javasolni valamit? Mert a linkelt oldal szerint akkor kb. 10 literbe kell pár (?) evőkanálnyi.Viszont máshol meg,több helyen is, 1 literbe írnak 1 decit és hát nagyon nem mindegy.

Plusz azon vagyok még fennakadva,hogy mindenhol a 20%-os ecetet írták.Na most ezt még a háztartásomban sem szeretem alkalmazni,mert csak a 10%-os az,amit természetes úton állítanak elő.A 15 és 20%-os ecet már mesterséges/szintetikus, nem környezetbarát.Tuti ezzel kell locsolni? Köszi ha konkretizálod az ecetes locsolás témakörét!:)

2014. jan. 19. 11:23
 9/24 anonim ***** válasza:

"Ha kiültetted mindenféle talajcsere nélkül, akkor jó esélye van legalább ágelhalásra, vagy akár teljes pusztulásra. "


Én nem írnék ilyet.

A magnoliák vígan elélnek a semleges és az enyhén meszes talajokon is!


Kérdező hol laksz?

Meszes a talajotok?

2014. jan. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

A meszes talaj javítására nem ajánlanék savakat, mert nagy mennyiségben kellene, belőle, nem tartós, és elöli a talajéletet (gomba, baci, gyökér).


A meszes talajokon lehet segíteni a savas talajhoz szokott növényeket, ha magnézium és vastartalmú műtrágyát juttatsz a talajba.


De egy köbméter tőzeg bedolgozásával is lehet javítani rajta, de ha a növény gyökere kijut a tőzeges részből, akkor sokkot kap.

2014. jan. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!