Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen festékekkel színezik a...

Milyen festékekkel színezik a mulcsnak használt fa aprítékokat?

Figyelt kérdés

Tudna valaki konkrét anyagot, anyagokat mondani, mert az, hogy "környezetkímélő", az számomra is világos.

Csak valami márkával, gyártmánnyal előrébb lennék.



#mulcs #faapríték színezése #faapríték festése #színes mulcs #színes faapríték
2013. máj. 26. 08:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Minek kellene szinezni?!?!?! Ilyet még nem hallottam, de semmi értelme sincs - a saját szine a természetes, befestve csak árt a környezetnek is, meg ronda is.
2013. máj. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Biztosan láttál már Te is kertészetekben és barkácsáruházakban ~70literes zsákban árult színezett faaprítékot.

Természetesen nem a lila-piros-narancssárga színű megoldásokra gondolok, de vannak olyan pasztelles, barnás színek is amik mondjuk szebbé tesznek egy friss fenyőfából aprított nyesedéket. Mert legyünk őszinték, azért furcsa hatása lenne a szinte fehér színű friss fa nyesedéknek egy kertben.

Te nem így gondolod?

2013. máj. 26. 10:16
 3/12 anonim ***** válasza:
10%
van a sima "barna" színű famulcs.....na már most az biztos ,hogy nem színezik semmivel...ha mégis,az legyen szíves itt közzé tenni...egy nyomorult laikus voltam!!
2013. máj. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

"Mert legyünk őszinték, azért furcsa hatása lenne a szinte fehér színű friss fa nyesedéknek egy kertben.

Te nem így gondolod?"


NEM, nem így gondolom, egy kertben fontosabb a természetesség, mint a - felületelesen értelmezett - "szépség". A "fehér szinü" nyesedék pár héten belül besötétül mindenféle vegyszer meg festék nélkül is.

Nekem eszembe nem jutna FESTETT fanyesedéket szórni a kertembe.

2013. máj. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
a 3-as vagyok... a 4-es kollega konkrétan megfogalmazta a dolgot.... illletve csak ugyan bebarnul természetes úton
2013. máj. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm az eddigi hozzászólásaitokat, de a kérdésem lényegén mit sem változtat.

Azt kérdeztem, hogy:

"Milyen festékekkel színezik a mulcsnak használt fa aprítékokat?"


Vitatkozhatunk azon, hogy az ilyen faapríték az esztétikus-e, természetes-e... vagy sem.

Meg beszélgethetünk arról is, hogy normális vagyok-e, ha én színezni szeretném... stb, de TÉNY, hogy van ilyen (színezett) készen kapható fa apríték.

NEM A FAKÉREGRE GONDOLTAM!

Hanem kisebb fa darabokra, amik szerintem amúgy valamilyen asztalosipari hulladéktermékek.


Tudom azt is, hogy a frissen darabolt fa nyesedékek a szabadban (napsugárzás, csapadék, stb) hatására idővel besötétülnek..., de mint mondtam, engem CSAK az érdekelne, hogy ha én valamilyen színezett megoldást szeretnék készíteni házilag, akkor ehhez milyen anyagot használhatok.


Megjegyzem, hogy az egyéb kerti fa szerkezeteket (pl. ágyásszegélyeket) is kezelik..., annak ellenére, hogy idővel azok is elszíneződnének maguktól is.

2013. máj. 26. 16:43
 7/12 A kérdező kommentje:

Lemaradt!

Természetesen én sem valamilyen zománc festékre gondoltam, hanem valamilyen lazúrra, ami meghagyja látszani a nyesedékfa erezetét, ugyanakkor számomra tetszetős színt/árnyalatot is ad neki.

2013. máj. 26. 16:46
 8/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy sárga legyen, az vízben oldható gombaüölő Tetol nevű szer lepermetezésével kapod. Beszívódik, aztán a fele eső után is évek múlva is bent marad. Hogy mitől lesz piros vagy zöld? Gondolom hasonló hatású csak más márkájú gombaölőktől. A színezés az csak másodlagos hatás volt eredetileg, hogy lássák hogy hol maradt ki a kezelés pl. tetőszerkezetnél.
2013. máj. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
3-as vagyok...elnézést a férre értelmezésért illetve az okoskodásért......ha beszeretnéd színezni természetes módon,akkor én azt javasolnám,hogy olvass utána a természetes alapú textil festékék után...mivel a textilt ha ezzel színezed ,igaz ,hogy kimosod a ruhát de nem fog 100%-osan azonnal kifakulni..RGO faaprítékkal is működne sztem és nem fog mit tudom 2hét után kivilágosodni...ilyen festékek lehetnek pl:virágszirmokból,virágokból főzünk színező anyagot és belefőzzük a faaprítékot,mint ahogy a taxtillel tennénk...
2013. máj. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Na , ha jól kiveszekedtétek magatok , akkor elárulom , hogy ún. válogatott direkt , vagy reaktív szinezékekkel szinezik a kérget . Házilagos megoldása is lehetséges , de mivel ezeket a szinezékeket csak nagyipari felhasználásra gyártják , nem hiszem hogy értelme lenne pl . egy kiló direkt szinezéket beszereznie a felhasználónak mintegy 28-45e.Ft.-ért . ( A reaktívról már nem is beszélek , mert annak az ára már hat számjegyű .) Ezen szinezékek egy része valóban környezetkímélő , de házilagos használata nem megoldható . Szilvafakéregből készített festőoldattal sárgára , a festőbuzér növénnyel bordós pirosra lehet a cellulózt festeni , de ma már ennél kényelmesebbek az emberek . Összefoglalva : házilagosan nem , vagy csak nagyon nehezn lehet megcsinálni . Nem árulják a szinezékeket
2013. máj. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!