Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol lehet kapni ikersor...

Hol lehet kapni ikersor húzására alkalmas dupla fejű kapát?

Figyelt kérdés
Esetleg állítható távolságú létezik vagy házilag kell barkácsolnom? A gyakorlatban nehéz egymástól 8-10-12 centire húzni 3-4 centi mély árkot magvetéshez vagy dugványozáshoz. Ha külön húzza az ember, akkor csámpás lehet... Esetleg ez az én kitalálmányom?

#vetés #ikersor
2013. máj. 26. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Duplafejű kapa , ahogy leírod , nincs . A villás kapára mondják , hogy duplafejű kapa . De nem rossz az ötlet , ha ilyet akarsz barkácsolj . A duplafejű ásót már lehetett látni nem is olyan régen egy reklámban .
2013. máj. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

bazi egyszerű...........10cm-es távolságra kikijelölsz 1-1 pontot leszúrod a az egyik pontba az egyik madzag egyik végét ...a másik pontba meg másikat....teszem azt ez a sor 5m-es akkor 5m-el odébb ugyan ezt meg teszed majd a az madzagok végét ugyan úgy lleszúrod....kész...a madzagok ívében kihúzod a sorokat ..ennyi

illetve direkt sor kihúzásre lehet kapni ilyet amivel akár 5-vagy akár 6 sort vagy akár még 8-

at is ki lehet húzni....

már a drága jó öregapáink meg öreganyáink is ezt használták....ha kérdésed van evvel kapcsolatban írj rám!! de szerintem ez egyértelmű

2013. máj. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ki kell utalózni a sorokat,akkor egyenlő távolságra lesznek egymástól illetve a sorok követik egymás ívét.
2013. máj. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mi az az utalózni?


A madzagos megoldással az a baj, hogy régimódi és macerás, ikersorhoz nem is nagyon jó hanem normál sorokhoz 20-40 cm távolságoknál. Húzásnál ugyanúgy vigyázni kell, hogy a madzagot ne nyomjam el vagy ne távolodjak el tőle pár centivel. És egy gazdaságosnak induló ikersornál nem fér bele 5 centi kilengés. A másik dolog, hogy mélyebb vetésnél, pl dughagyma a szomszéd sorba beleomlik a föld és ide-oda kell kikotorgatni felváltva mindkettőből. Ha betemetem az egyik bevetett ikret, akkor esetleg nem lesz nyoma annak a sornak, vagyis a tévedés benne van mégha madzag mellett bénázgatok. Szemre is ki lehet húzni 5 métert ha van mihez viszonyítani mellette. Na, azért kéne az olyan kapa, ami ha görbén is húzom a sort, akkor is párhuzamosan fut az ikerrel.

2013. máj. 27. 18:13
 5/13 anonim ***** válasza:

NA JÓL VAN A 2-ES LENNÉK,ha így kell értelmezzni akko itt van

a sorolóval húzol rendesen egy ívet,monnyuk lesz 5sorod..eddig remélem megvan.....az ikersorok között mondjuk 60cm a táv,a sorhúzóval ugye 5sort húzol ami 30cm távra vannak egymástól....tehét marad egy üres csíkod,mivel ami középen van kettő az lesz a sortáv...abba az egy üresbe ismét beleillested a sorolot,kihúzod..egyenes sztem

2013. máj. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Soroló! Ez az! Megadtad a választ. Eddig egyfejű villás "nyuszifül" kapával kínlódtam.
2013. máj. 27. 21:41
 7/13 A kérdező kommentje:

Mármint ilyesmit kéne eszkábálnom, de csak 2 foggal, amit 10-40 centi között állíthatok tetszés szerint egy csúszkán. Ha 12, akkor annyi.


[link]

2013. máj. 27. 21:49
 8/13 anonim ***** válasza:
Az utaló ugyanaz,mint a soroló. Mint ami a képen van. Csak felénk így hívják. Magad csinálsz egy ilyet tetszés szerinti távolságokra téve a fogakat.
2013. máj. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

2-es vagyok...8-as ja,én ezt nem tudtam....kérdező grat:DDD

AZ LESZ AZ

2013. máj. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igaz is, mivel évente csak 1-2 órát használom, felesleges fémből csinálni. Elvileg úgyis egy előkészített laza földbe vetünk.
2013. máj. 28. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!