Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mekkora cserép kell egy...

Mekkora cserép kell egy futónövénynek, hogy ellássa elég tápanyaggal?

Figyelt kérdés

Erkélyen növesztek cserépben futónövényt, és szépen futnak is, az egyiknek már egy 1,5 méter hosszú indája is van, és még növekszik. Mekkora cserép kell ahhoz, hogy a nagyra növő növény, amit szeretnék minél hosszabbra és lombosabbra növeszteni, hogy zöld legyen az erkély, jól ellegyen benne?


Nagy cserép kell, vagy elég egy kisebb is?



2013. jún. 15. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ilyen nagyszabású terveid vannak, akkor az én magánvéleményem az lenne, hogy legalább 2-3 cserepet helyeznék el a sarkokba, mert ha bármelyik megbetegszik, tönkremegy akkor még megmarad a folytonosság, illetve a 3db hamarabb körbefut mint 1.

Szerintem a 12-es cserép jó földdel elegendő, legfeljebb egy kis tápot adsz nekik félévente. Az egyik postán láttam egy hatalmas futót amit alig öntöznek, a földje szinte homok, mégis évek óta él és virul. Kicsit hihetetlen, de jól érzi magát. A sanyargatásnak köszönhetően ellenállóbb lett.

2013. jún. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
12 centis cserép elég? Én azon gondolkoztam, hogy a 25 centis elég-e. Egyelőre a növekedéssel nincs baj, de egy cserépben van több növény is (több is kikelt a 2-3 magból, amit egy cserébe vetettem), és az a dilemmám, hogy több növény ellesz-e majd egymás mellett egy cserépben. Már nem akarom bolygatni őket szétültetéssel, nehogy emiatt pusztuljanak el.
2013. jún. 16. 07:40
 3/4 anonim ***** válasza:

másfél méteres növényt 12-es vagy 25-ös cserépbe?


Esetleg hidrokultúrával kombinálva.


Még a 12 literes vödör is kicsi.

2013. jún. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Vannak képek van a neten, ahol a lakótelepi erkélyt körben beborítják a zöld futónövények, miközben a tulaj kint ül az erkélyen. Ha ahhoz a sok növényhez mind vödör kellene, akkor ezeken a képeken el sem férne már az ember az erkélyen.
2013. jún. 17. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!