Kezdőoldal » Otthon » Kert » Beteg a vénusz légycsapóm?...

Elektromann kérdése:

Beteg a vénusz légycsapóm? Mit tehetek az érdekében?

Figyelt kérdés
Amikor megvettem a növényt, még szépek voltak a levelei, bár kicsit ramatyul néztek ki, de úgy gondoltam, majd rendbe jön, de az új levelei kisebbek lettek, és a szárai elcsavarodtak. Már máskor is tartottam ilyen növényt, és annak nem volt ilyen baja, ezért goldolom, hogy valamilyen betegséget kapott el. Tudja valaki, hogy mi lehet a baja?

2013. jún. 25. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy szerintem csapvízzel locsolod.
2013. jún. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A csapvizet felforralom, és lehűtöm. Tartottam már máskor is légycsapót (anyukám kirakta a napra a többi növénnyel együtt, ezért tönkre ment), amit ugyan úgy locsoltam, ment ezt, és egy év alatt nem volt ilyen problémája. Szép, egészséges leveleket hozott, és a legyeket a szobámban összekapkotta. Mikor ez megérkezett, még arra sem volt képes, hogy elkapjon egy pókot. Ezért gondolom, hogy valami baja van.


Egyébként most elgondolkoztam azon, hogy lehet, hogy a talaja az öreg, és át kellene ültetnem? Csak az a gond, hogy nem merem kipróbálni, mert ugye most nem a hűtőből vettem ki, és félek, hogy nagyon megviselné a növényt. Ti mit gondoltok erről?

2013. jún. 26. 20:35
 3/6 anonim ***** válasza:

"A csapvizet felforralom, és lehűtöm"


Az sokat nem ér, a klór távozik belőle, de az oldott ásványok nem. Vagy esővíz, vagy ioncserélt víz kell neki.


"anyukám kirakta a napra"


Jól tette, a tűző napot szereti.


"Mikor ez megérkezett, még arra sem volt képes, hogy elkapjon egy pókot. Ezért gondolom, hogy valami baja van"


Akkor már eleve bibis volt a növény. Vagy csapvizet, vagy ennél is rosszabb, műtrágyát kapott! Esővízzel teljesen át kell öblíteni az ültetőközegét, úgy, hogy vagy 10 litert átfolyatsz rajta.

2013. jún. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kösz a tippet, ha majd esik az eső, össze gyűjtöm a vizet, de pont most lett vége ennek az időszaknak, ma már süt a nap.

A forralt vizes dolgot neten olvastam, azt írták, hogy "esővíz vagy felforralt, és lehűtött csapvíz vagy desztillált víz, de nem ioncserélt".


Az előző légycsapóm pont az erős napsugaraktól ment tönkre. Amikor hazaértem a munkából, már feketedtek a levelei a napon annak ellenére, hogy alatta ált a víz, mit mindig. Vissza vittem a szobámba, de túl sokáig volt kinn, és elpusztult. Ez a légycsapót már csak az ablakon berérkező napra merem rakni, attól eddig még nem száradt el.

2013. jún. 27. 15:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha jól ki lett volna szoktatva, és a teleltetése is jó, semmi baja nincs a naptól. Nálam is nyugati párkányon van kint. A második képen ott van a kis cserépben a pici B52 magonc, aminek szintén semmi baja, pedig idén tavaszi vetés.


A desztillált és az ioncserélt víz, a végterméket illetően azonos, csak az eljárás különbözik. Én itthon gyártom az ioncserélt vizet kevertágyas műgyantával, de ha forralgatni akarsz, akkor azt pálinkafőzővel kellene csinálnod, mert az tényleg desztillált vizet ad végtermékként, nem csak felforralod egy fazékban és elzárod.


[link]


Amúgy a neten azt is írják, hogy nem szabad virágozni hagyni, mert belepusztul, természetesen ez az ilyen idős és bika tövekre nem vonatkozik.

2013. jún. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem, tehát akkor ez a módszer mégsem egészen jó. Akkor készítek egy desztillálót. Pálinka főzőm nincs, de máskor is csináltam olyat, hogy egy kotlában felforraltam, és a gőzt egy másik kotlához vezettem, aminek a tetejére vizet öntöttem, így lecsapódott a víz a második kotlába. Szerintem ez is ugyan úgy desztillált víz.


És ha már itt tartunk. Lehet, hogy a harmatfű magjaim is ezért nem kelnek ki? Már majdnem két hónapja vetettem el, a leírás szerint nem takartam le a magokat a talajjal, de semmi se látszik, hogy kelne. Gondolom dobhatom ki az egészet :(

2013. júl. 8. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!