Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni abban az...

Mit tudok tenni abban az esetben ha betörtek hozzánk és nem tudok rajta túllépni?

Figyelt kérdés
Három hete hogy betörtek hozzánk egy biztonsági műanyagablakon keresztül elég sok mindenünket elvittek és a legrosszabb hogy öt óra környékén történt pedig két kutyánk is van mégis bejöttek tőlük. Azóta nem tudok aludni sem nagyon és ha egyedül vagyok a gyerekekkel itthon már sötétedni kezd és rettegek hogy visszajönnek vagy megint betör valaki. A férjem mozgásérzékelős lámpákat tett fel és rácsot két ablakra ajtóra reteszt de még mindig rettegek. Van valakinek ilyen élménye és esetleg tapasztalata hogy miként dolgozhatnám fel ezt az esetet?Sokat vagyok egyedül gyerekekkel és nem szeretnék állandóan rettegni de jelenleg tenn sem tudok ellene.
2012. dec. 3. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
A rácsoknál többet érne, ha beköttetnétek a riasztót egy biztonsági céghez.
2012. dec. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hát nem lennék a helyedben az biztos, én velem még nem fordult elő ilyesmi, mégis már 4 órától rettegek, plusz éjszaka is félek, ha ilyen történne velem...hát nem tudom mi lenne. merre laksz?
2012. dec. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is bejöttek a két kutya ellenére, nem is egyszer. Ha többször előfordul, már tökre meg lehet szokni, az a lényeg, hogy ne legyenek otthon nagy értékek, csak amit nem sajnálsz, amit meg igen, azt jól dugd el és ha észreveszed a betörőt, színlelj alvást, semmiképp ne állj útjába, akkor nem fog bántani. Ja és legyen biztosításod.
2012. dec. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát köszönöm a hozzászólásokat.A riasztón gondolkodunk bár sokan azt mondják hogy mire kiérnek kipakolnak ami akarnak.Egyenlőre vannak lámpák rácsok aztán nem tudom esetleg riasztó bár attól meg azét félek mert ha éjjel tévesen riaszt sokan mondják akkor szerintem szívrohamot is kapok.Akkor jöttek be amikor nem voltunk itthon általban akkor szoktak azt mondják de nagyon félek hogy akkor jönnek ha itthon vagyunk és alszunk bár már nagykéssel az ágy alatt alszom.Szóval akkor nincs mit tenni ha akarnak bejönnek?Akkor marad a rettegés egyenlőre.:(
2012. dec. 3. 16:19
 5/10 A kérdező kommentje:
de ez most tényleg komoly hogy színleljek alvást?Hogyan az ember halálra van rémülve ilyenkor nem?A rendőrök azt mondták kapcsoljunk villanyt akkor el szoktak futni legalábbis ez a tapasztalat.Hát nem tudom.Elég szomorú világot élünk hogy minden nap rettegnünk kell hogy ki tör ránk.
2012. dec. 3. 16:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért emiatt nem éri meg rettegni, megélhetési bűnözők, akik a könnyű utat keresik pénzszerzéshez, ha sok a zár, kutya, látják, hogy vannak otthon, nagyon kicsi az esély és akkor sem az életedre akarnak törni. Amikor elmentek, akkor is érdemes égve hagyni egy villanyt és kiteregetni pár ruhát, hogy ne látszódjon, hogy nincsenek otthon.
2012. dec. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen én is tudom hogy kicsi az esély hogy visszajönnek vagy más is betör ilyen felszerelt dolgok ellen és ha elmegyünk itthonról háromnegyedig lehúzott redőnynél fényt hagyunk.Tudom de mégis rettegek és nem tudom mit tehetnék ellene de iszonyat így élni:(
2012. dec. 3. 18:04
 8/10 anonim válasza:
Ismerősömék csinálták azt, hogy amikor elmentek otthonról, bekapcsolták a rádiót, olyan hangerőre tekerték, hogy az utcán ne zavarjon senkit, de a házhoz közelebb hallani lehessen. A teregetés is jó megoldás, vagy a villany kapcsolás. Alvás közben esetleg mehet a tv, ha nem zavar.
2012. dec. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm az ötleteket
2012. dec. 3. 20:43
 10/10 Bence_ ***** válasza:

Rács,riasztó.

Oda mennek ahova könnyű!

Ha megnehezítitek a dolgukat akkor lehet, hogy elmennek.

2012. dec. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!