Kezdőoldal » Otthon » Kert » A Kültéri hajópadló tartós?...

A Kültéri hajópadló tartós? Mire kell figyelni? Hogy kell kezelni? Ajánljátok?

Figyelt kérdés
Fa burkolatot szeretnék a ház elé a teraszra, de fedetlen helyre. Nem tudom érdemes-e ilyenben gondolkodni, mennyire tartós, ha megázik, hány évig tart, vásárlásnál mire figyeljünk, stb. tapasztalatokat szeretnék kapni, hogy ilyet tegyünk a teraszra, vagy kőburkolatot?

2013. júl. 13. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:

A fa beszívja a vizet és nem elvezeti, ez azért lehet cinkes. Hajópadlót tehát a lamináltat felejtsd el mert az minden csak nem fa. Lehet kapni kimondottan kültérit ami vastagabb meg tömör fa, de mindenképp le kell kezelni vízálló fabevonattal vagy festékkel, ez nagyon fontos.

Szomszédom csinált egy hasonlót de ő csak egy részt fedett le ilyennel, és neki így kellett megcsinálnia. 5 éve van már meg neki és még nem rohadt szét szerencsére, de a festék lekopik róla és így 2-3 évente le kell csiszolni és újra kenni. Célszerű a kőburkolat, de lehet kültéri csúszásgátló járólapot is.

2013. júl. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kavicsba ágyazott párnafára lehet fa hajópadlót rakni. A szomszédunk borovi fenyőt rakott fedett helyre, szerintem az nem tud szép és tartós maradni. Fedetlen helyre mindenképpen egzóta fa kellene, az viszont nem 2 fillér. Szép tud lenni, jól kell megcsinálni, de szerintem se olyan tartós a mi éghajlatunkon, mint egy kőburkolat. Gondolj bele, a most divatos téglából készült burkolat is szétfagy pár év alatt, hát még a fa.
2013. júl. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

persze hogy keményfából gondoltam, a laminált még a lakásban is szétmegy pár év múlva :)


valami ilyesmit képzeltem el, most ez sokkal "divatosabb" mint a járólap és társai, minden modern képen ezeket a fa burkolatokat látom kültéren. csak azon filózok, hogy lehet hogy ez a gazdagok "játékszere" mert ők megtehetik hogy ha 5 éven belül tönkremegy, lecseréltetik. én meg azért egy életre terveznék vele :)


[link]


[link]


[link]


kert ötletek: itt is a nagy részénél fa burkolatot látni, vagy keverve kővel. Nagyon tetszik, sokkal melegebb hatása van mint a kőnek.

[link]

2013. júl. 14. 10:25
 4/8 anonim ***** válasza:

sok honlap van, biztosan találsz, sok információt. de hiába a jó fa vagy kezelő szerek, egy rosszul lerakott padló ugyanúgy tönkremehet. a mi nagyon jó az a vörösfenyő, piszok drága is; aztán tölgy, akác, eper, tölgy, gesztenye ami nagyon jó tartós.

[link]

2013. júl. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ez is segíthet, ingyenes doksi

[link]

2013. júl. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amit az elsőnek linkeltél, az szerintem egzóta fa. Azok sok mindent kibírnak, olyan színűk van, amit páccal elérni se tudsz, egyszerűen gyönyörűek. De szerintem hosszútávon nem megoldás. Meg hely is kell hozzá, hogy érvényesüljön. Az van?
2013. júl. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ja van egy hétszáz négyzetméteres "dzsungelünk" azt próbáljuk valahogy emberesebb formára hozni.
2013. júl. 14. 15:42
 8/8 Vass Sándor válasza:
Nézz körül a Finnfatelep oldalán,ott találsz megfelelő hajópadlót!
2014. jún. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!