Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehet tenni a Kártékony...

Mit lehet tenni a Kártékony meztelen csigákkal?

Figyelt kérdés

2013. júl. 22. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Szórj ki nekik csiga mérget.
2013. júl. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
van egy fajta kacsa,pekingi futókacsa,azt hiszem,direkt erre a célra használják,csigaevő,még a nagyon kártékony spanyol narancssárga meztelencsigákat is megeszi.Érdemes venni ilyent.Spanyolországban,ahonnét ezek a szörnyű narancssárga csigák származnak,bérelni is lehet ilyen kacsákat pár napra,amíg megtisztítják a kertet.
2013. júl. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Csigapörkölt. :P
2013. júl. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyik jobb mint a másik :P
2013. júl. 23. 19:11
 5/8 anonim válasza:
A csigapöri kajak jó. Eleinte kicsit szokatlan, de aki nyitott az új dolgokra, annak bejön! :D
2013. júl. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A sót sem szeretik kiszáradnak tőlle,és az alkoholt sem birják nyilván a kémiai égés nem tesz jót egy olyan állatnak aki egyfolytában nyáladzik.

egyébként a tyúkok is megették,őket legalábis keresztanyunál.

2013. júl. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Fogsz egy 2 literes pet-palackot vagy egy műanyag kannát, levágod a tetejét, beásod a földbe a vágott résszel felfelé, a növényeid közelébe. Öntesz bele egy fél üveg sört, és esetleg valami fedőt teszel a tetejére, hogy egy esetleges eső ne mossa ki a sört. A fedőt úgy kell alátámasztani, pl. félig egy téglára, hogy ne takarja el a beásott üveget a csigák elől, így bele tudnak mászni..és bele is másznak, és meg is döglenek szépen a sörtől..ez a leghatásosabb, nagy területről képes összeszedni a csigákat.

Egy másik megoldás kis palánták esetén jó, itt egy átlátszó fólia, üveg, stb. sátrat emelsz a palánta köré. Elzárod a csigák elől. Ennek az alján nagyon jól kell szigetelni, hogy ne bújjanak alá. Ez szerintem költségesebb, mint a sörös megoldás.

A harmadik, hogy körbesózod a palánták tövét, pl. kör alakú fóliára, hogy ne kerüljön só a talajba. Így nem tudnak a dögök a növény közelébe kerülni, a sóval érintkezve megdöglenek. Én inkább a söröst használom, kb. két naponta cserélek a csapdákba sört.

2014. máj. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Van még hatásosabb, ezt 1 hete próbáltam ki.

PVC csíkokat tettem a palánták köré, ezek csövekből lettek kivágva, hőlégfúvóval kiegyengetve. Ugyanezzel a technikával csináltam rá esővédőt, tehát szélesebbet, mint az alsó csíkok, ezt fölé tettem a földön lévőknek. Az egész szerkezet kb. egy fedett focipálya lelátó makettjához hasonlít. Az alsó csíkot körberaktam sóval, körbevéve így a palántát. A szerkezet véd a széltől, víztől, eső után se mosódik bele a só a talajba. Az egész a földbe van rögzítve, bombabiztos. Azóta még a környéken sincs csiga, se egy rágás a leveleken! Ha érdekel, elküldhetem mail-be a terveket, kb. 700 ft-ból 5 db ilyen csapda kijön, plusz egyszer kell sót tenni bele. Sörcsapdával kombinálva jól ritkítja a kártevőket.

2014. máj. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!