Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van-e valakinek tuti ötlete a...

Tetris kérdése:

Van-e valakinek tuti ötlete a fosszínű, gusztustalan meztelen csigák távoltartására? (olasz csiga? )

Figyelt kérdés

Hirtelen nagyon megszaporodtak.

Az előbb kivittem a szemetet, és véletlenül ráléptem egyre. Majdnem kitörtem a nyakam. Mindenütt ott vannak. Undorító!!!!!!!!!!!!!!!!!


2011. máj. 21. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bio módszer:

Nyáron nagy gond a kiskertekben a meztelen csiga, amely nem csak undorító látvány, de mindent megrág, ami az útjába kerül. Ha kertünket megtámadták ezekkel a kis ronda csúszómászók, ültessünk el a kert köré védősávként néhány paszternákot, mert ezeket a csigák messzire elkerülik. A másik hatásos módszer a begónialé, mert erre érzékenyek a csigák és szintén messzire kerülik.


Szedjünk le egy maréknyi begónia levelet, és áztassuk be 1 napig 10 liter vízbe. Ezután permetezzük be növényeinket ezzel a lével, nagyon hatásos védekező szer lesz. A palánták mellé ültessünk le sárga mustárt, zsázsát, vagy fokhagymát, ez főleg a saláták közé érdemes sűrűn ültetni. A sörcsapda is igen hatásos a meztelen csigák összefogására.


Méreg:

[link]

2011. máj. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
hat azok tenyleg undoritoak, en ugy tudom, hogy a kacsa a legjobb ellenszere. egy-ket kacsa felenne az osszeset. csak akkor meg libasz@aros az egesz udvar, ugye...
2011. máj. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
38%

"Van-e valakinek tuti ötlete a fosszínű, gusztustalan meztelen csigák távoltartására? (olasz csiga? )

Hirtelen nagyon megszaporodtak.

Az előbb kivittem a szemetet, és véletlenül ráléptem egyre. Majdnem kitörtem a nyakam. Mindenütt ott vannak. Undorító!!!!!!"


Ez nagyon cuki volt!


Dobjál rá sót, ha nem jön be, akkor indiai futókacsát kell beszerezni. Az majd felzabálják a kis nyavalyásokat!

2011. máj. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:01



PfFf :D:D:D


A Kacsából hogy jön ki libaxar? :D:D:D

2011. máj. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, megfogadom. A szomszédnak nagyon szép begóniái vannak! Na, majdcsak besötétedik! :)
2011. máj. 21. 20:48
 6/11 anonim válasza:
0%
meg kell őket sózni, egyszerű és praktikus
2011. máj. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi télen cserépkályhával---fával fűtünk. El szoktam tenni néhány diszperzites vödör fahamut.

Ilyenkor használom,körbeszórok mindent...a növekvő napraforgót,a sóskát,a liliomot.Se a házas,se a meztelen csiga nem szereti.A hátrány,hogy minden eső,vagy nagyobb hajnali harmat után ismét szórni kell.

2011. máj. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vágd ketté ollóval - de a kacsa nem olyan drasztikus...
2011. máj. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

SÓT neeeeeeeeee!!!!!

A talajt is tönkre teszi, másrészt bazi lassan marja szét a csigát, ennél humánusabb a sörcsapda, vagy, ha

1) Összeszeded őket és leforrázod- ez viszonylag humánus. A tetemeket vizestül egy edénybe szórva kirakod a kertbe, bazi büdös, de egy csigád sem lesz.

2) Fahamu. Utálják, amit körbe szórsz hamuval, oda nem megy csiga.


Sörcsapdát és fahamut használok, és ép a kertemben az összes növény.

2011. máj. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Én forrasztó pákával és Rottenberger típusú hamvasztóval irtottam a rohadt ocsmány dögöket, gusztustalan volt ahogy a társaik briketté égetett maradványain is ott mászkáltak, undorító :@@@@@@@

De az viszont mókás volt ahogy sültek a lángsugárban :D felfújódtak aztán kipukkadtak :D

2014. máj. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!