Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ma vettem egy kis, leárazott...

Ma vettem egy kis, leárazott banánfát (m. Tropicana). Elolvastam mindent. Nem tudok dönteni, kiültessem, vagy cserépbe?

Figyelt kérdés

Kiültetni igazából csak napos, de nedves helyre tudnám. Tudom, em kedveli a tűző napot, de ezen a helyen 4-5 órán át kapná a napocskát rendesen.

Ha a cserepet ajánljátok, akkor milyen földet vegyek bele? Oké, hogy 5.5 ph-jú kell neki, de mi a neve az ilyen földkeveréknek?

Segítsetek dönteni, köszönöm.:)



2013. júl. 22. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Tök jól elvan a 7-es pH-jú talajban is ha nincs B tipusú. Nálunk tavaly a fél méteresről 2 méteresre nőt őszre szabadföldben, napon majd szeptember végén bevittük edénybe. Azóta abban van és nem igazán szép. Szereti a trágyát és a sok vizet.
2013. júl. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted kiültessem a naposabb, de nedves, egyébként jó minőségű talajba?
2013. júl. 22. 22:57
 3/5 A kérdező kommentje:
És, ősszel körbeástátok és beletettétek edénybe? Én is erre gondoltam, de féltem, ez nagyon megbolygatná.
2013. júl. 22. 22:58
 4/5 A kérdező kommentje:
Megoldódott, kicsit átrendeztem a terepet, és kicsi kerti tavunk mellé, ahol jó párás a levegő, félárnyékba ültettem. Már csak azon tépelődöm, hogy télire letakarjam, vagy behozzam.:)
2013. júl. 23. 20:34
 5/5 anonim válasza:
Én cserépbe ültettem,és jól elvolt amíg nem kezdtem el agyonlocsolni.Mivel trópusi ezért attól tartottam,hogy kevés vizet kap és szinte minden nap 2x jól meglocsoltam.Hát ki is rohadt szegény. A vízzel vigyázz..
2013. júl. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!