Kezdőoldal » Otthon » Kert » A Pampafüvet milyen módszerrel...

A Pampafüvet milyen módszerrel szoktátok betakarni télire?

Figyelt kérdés
2009. okt. 24. 12:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Semmivel sem szoktam. Kivállóan eltelel anélkül is.
2009. okt. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kétlem hogy az valóban pampa lenne,mert az simán kifagy takarás nélkül.
2009. okt. 24. 13:31
 3/14 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam: [link]
2009. okt. 24. 13:46
 4/14 anonim ***** válasza:
nekem is ilyen van,most virágzik, nem szoktam betakarni,hidd el nem lesz semmi baja nekem már 3-éve van meg,csak mikor már nem virágzik akkor lekel vágni majdnem a földig a szárát és kész.remélem segitetem
2009. okt. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi,de Én be szoktam takarni mert ha a tövét víz éri és ott megfagy akkor elpusztul.5 évesek, de amikor ültettem őket és volt amelyik nem volt betakarva az kifagyott.De lehet hogy nagyobb korábban strapabíróbb.Decemberben össze szoktam kötözni a szárát jó szorosan,és vastagon falevéllel takarom,és tavasszal vágom csak vissza.
2009. okt. 24. 15:41
 6/14 anonim ***** válasza:

Én se takartam még le soha. Visszavágom tövig, és kész.

Így is nő, mint az ördög, ahová a magja eljut megtelepszik, aztán kiirthatatlan.

2009. okt. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A Tiéd viszont biztosan nem pampafű,mert magról nagyon nehéz feladat szaporítani,állandó 20 fokon kell tartani,és kevés marad meg.Kertészetben egy picike pampafű legalább 1500 forint.
2009. okt. 24. 16:24
 8/14 A kérdező kommentje:
2009. okt. 24. 16:27
 9/14 anonim ***** válasza:

Kertész vagyok...

a pampafű kifagy, ha a tél vizes (havas). A hazájában is van minusz, de nincs csapadék. Én így szoktam: ha elszárad jó erősen összekötöm, a tövéhez pedig levelet hordok és CSAK tavasszal vágom vissza, amikor már tuti nem lesz fagy!

Én ezt javaslom, de mindenki azt csinál amit akar :)

2009. okt. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi kertész,hogy szakértőként megerősítettél!Szerintem sokam egyéb díszfüveket összekavarják a pampával.
2009. okt. 25. 06:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!