Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tápoldatos vízben áztathatom...

Tápoldatos vízben áztathatom a magokat?

Figyelt kérdés

Leander magjaimat ezzel a módszerrel indítom útnak:) ->

[link]

És ilyen tápoldatot terveznék a vízbe tenni:

[link]

Ez olyan fajta tápoldat,ami a leveleknek is jót tesz,szóval ezért (is) nem gondolnám rossz ötletnek az ebben való csíráztatást....sőt! De azért megkérdem,mert jó sok magról van szó.:) Köszike!!!!



2013. aug. 2. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

És mit vársz a kis magvakból? Talán leándert?

Ennek a dugványozás az egyszerű módja .

2013. aug. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pedig elég rossz ötlet, ezt hívják túlátpozásnak és gyönyörűen nyírja ki a növényeket. Ahhoz, hogy tápoldatban nevelhesd őket legalább azt kéne tudni, hogy mennyit kell adagolni a vízbe, márpedig a gyártó egyrészt kifejlett növényre adja meg, másrészt a "sok mag" eleve nem jó számolási alap.
2013. aug. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A leander jól csíráztatható és lesz is belöle növény, ha megfelelöen ápolod.


De magot SOHA nem teszünk tápoldatba, ugyanis a magban benne vannak a csirázáshoz és kezdeti növekedéshez szükséges tápanyagok. Ha tápoldatba teszed, akkor csak tönremegy, mert különféle algák, gombák fognak a tápoldattól szaporodni, és ezek elpusztítják a magoncokat.

Sima, felforralt és lehütött vízben áztasd le, de én egy nap után elültetném nedves földbe. (Már többször neveletem így fel leandert). Ha gondolod, akkor megpróbálhatod mindkét módszerrel, felét így, a felét meg a link szerint.


De tápoldatot csak akkor adj nekik, ha ma´r becserepezted és rendesen begyökereztek, azaz legalább 2-4 héttel az ültetés után, illetve ha mindjárt földbe teszed, akkor a második levélpár megjelenése után ennyivel.


Sok sikert.

2013. aug. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1: Igen nyilván leander magból leander lesz,egyértelmű,hogy azt is várok a magokból.:) Egyébként dugványozással is szaporítok,csak ez nem tudom hogy jön a kérdésemhez.:)

2: Mi az,hogy ""sok mag" eleve nem jó számolási alap"?:)


3: Köszönöm szépen a válaszod!:) Ez már a második adag magom,az elsők amiket így sikerrel "indítottam útnak" már két kis levélkések!:) Köszi mégegyszer a segítséged!

2013. aug. 2. 21:47
 5/6 anonim ***** válasza:

A 3. válaszoló vagyok: szivesen segítettem, remélem, sikerül most is.

Megkérdezhetem, hogy honnan vannak a magok?

2013. aug. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Persze!:) Apródon vettem,de az illető Vaterán is árul,ha érdekel privátban elküldöm az elérhetőségét. De ha csak kisebb mennyiséget szeretnél akkor Én is segíthetek.:)
2013. aug. 2. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!