Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyomírtás kutya mellett hogy...

Gyomírtás kutya mellett hogy és mivel?

Figyelt kérdés
Ti, hogy csináljátok? Előre is köszönöm!
2013. aug. 8. 15:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ahol ők vannak ott nem kell.

Kitaposnak azok mindent

2013. aug. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tapossa ki csak a füvet, a gyomot nem! És főleg a járda kövei közül nem. Egy kutyám van, igaz nagytestű, de mi kerten kívül mozgatjuk le őt ....
2013. aug. 8. 16:21
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Gyomírtószerrel szerintem nyugodtan lehet,ha lepermetezed akkor a levelén keresztül gyorsan felszívódik aztán levándorol a gyökeréig és 1-2 hét alatt teljesen kiirtja.
2013. aug. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ma már tettem egy kísérletet, mert most bent van a lakásban a meleg miatt, de gondolom csak akkor mérgező ha megeszi a lefújt növényt. A talpán keresztül meg nem tud felszívódni. :)
2013. aug. 8. 16:31
 5/12 anonim ***** válasza:

Na várjá! A konyhakertbe eleve nem jó ha a kutya belóg, azt le kell szeparálni. Főleg ha még néha permetezel is.


Fűből Gyom-stoppal ki lehet szedni a gyep kisebb-nagyobb károsítása mellett a KÉTSZIKŰ gyomokat, de a tarackot, tippant nem. Én iszaposra belocsoltam a területet és kézzel hajnalok hajnalán kiszedtem, mert a gyökerük elég mélyen van és elnyomja az angol perjét, ráadásul gyökérosztással is szaporodik. A fű meg be tud menni a helyére, nem kell éveket várni, hogy az elhalt tarackgyökérzet komposztálódjon. A nagyobb (tenyérnyi) hiányoknál majd szeptemberben fűmagot vetek. Most semmi értelme nincs ilyen szárazságban még napi 2x-i locsolásnál sem.

2013. aug. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi a hasznos választ! Konyhakertbe nem permetezünk, de oda a kutya nem is megy be, tudja, hogy nem szabad, így lett tanítva! A járda kövei között van a probléma, mert régi a járdánk, majd le lesz betonozva, de most még gyom tarkítja, tehát ez a problémás terület főképpen.
2013. aug. 9. 09:23
 7/12 A kérdező kommentje:
És főleg kövér porcsin van elterjedve. Erre nem tudsz ajánlani hatékony írtószert?
2013. aug. 9. 09:27
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Sima háztartási ecet tökéletes! Spiricnibe fele-fele arányban vízzel keverve és másnapra söpörheted össze. Tökéletes az idő is hozzá, az eső sem mossa le és környezetbarát. (Ja, 20%-os ecet fele-fele, vagy egy liter 10%-os - amelyik gazdaságosabb)
2013. aug. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ezt nem is halottam,de jónak tűnhet! Tudom, hogy az ecet sok mindenre jó, használom is takarításnál, de, hogy a gyomot is kiírtja, ezt nem tudtam. Van 20%-os ecetem itthon, időnként a mosógépet szoktam ezzel kimosni. Akkor nekiállok és lefújom ezzel is majd.
2013. aug. 9. 09:52
 10/12 anonim ***** válasza:
Az jó, nálunk is a porcsinnal vannak a gondok. De ha csak a résekből kell kiirtani, akkor kézzel olcsóbb, mert a kiirtott, elsárgult példányt is illik eltávolítani, legalábbis nem esztétikus ha hónapokig ott kornyadozik. Sajnos a porcsin az újranő 2-3 héttel a gyomirtózás után is. Egész éveben ezt teszteltem. Ha van egy tenyérnyi szabad hely a fűben, azonnal ott terem. Szerencsére csak egy karógyökere van, nedves helyről könnyen megadja magát. Járda közül persze nehezebb. Erősebb dózisban a Gyom-stop is kinyírja, de akkor a fű mellette már megsárgul. A normál koncentrációt még túléli. A totális gyomirtó meg ugye mindent kiirt, gyepnél nem használatos.
2013. aug. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!