Kezdőoldal » Otthon » Kert » Akinek sokfajta növénye van...

Akinek sokfajta növénye van kaspóban, az milyen tápoldatot vesz? Mindegyikhez mást?

Figyelt kérdés

Nagyon kezdő kertész vagyok, ezért tanácsokra lenne szükségem.

A következő virágaim vannak: yukka pálma, bromélia, ficus microcarpa ginseng, kaktusz, rózsameténg, levendula, mikulásvirág. Mindegyik kaspóban van, nincs kiültetve. Milyen tápot kell venni? Mindegyikhez mást?

Továbbá, ezeket a tápokat (legalábbis az én tudásom szerint)úgy kell általában hígítani, hogy egy kupaknyit 5 liter vízbe, kell feloldani. De ilyen kevés növényre ez rettentő, mármint az 5 liter.


Ti, hogy csináljátok?


2013. aug. 9. 10:39
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
...és még muskátli is van.
2013. aug. 9. 10:39
 2/20 A kérdező kommentje:
*rettentő sok
2013. aug. 9. 10:39
 3/20 anonim ***** válasza:
Én muskátli tápszerrel locsolom az összeset,kivéve a kaktuszokat azoknak szoktam venni külön kaktusz tápszert.
2013. aug. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Értem! Köszi! Milyen fajta növényeid vannak?
2013. aug. 9. 11:54
 5/20 anonim ***** válasza:
Muskátlik,petúnia,de az utóbbi ebben a hőségben leégett.Aztán rózsameténg is van nekem is,az jól bírja a hőséget,van 3 hatalmas yukka,kinn vannak a napon,aztán két nagy majomfa,és sok kaktusz,mert azokat imádom.Ezek tavasztól őszig kinn vannak.Benn meg ficus benjamina és sugárarália több is és buzogányfa van három.Ezek igénytelen növények ezért is tartom ezeket,csak az a gond ,hogy évről évre nagyobbak és télen alig férnek a lakásban.Pártól majd meg kell válnom.Sajnos felénk több ,mint egy hónapja nincs eső,pedig esővízzel szoktam locsolni őket,de a tartalékok kifogytak.Még szoktam vízben oldódó műtrágyát is használni:Volldünger Linz-t.
2013. aug. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
De jó, hogy írtál, köszi. Rózsameténget én most ültettem, mert idén már kettő balkonládában tönkrementek a virágok, egyik büdöske volt, másikban muskátli. Valószínű túlöntözöm, egyszerűen nem tudom, mennyit bír el, mennyit kell. Rózsameténget, hogy öntözöd? Napin van, vagy árnyékban?
2013. aug. 9. 12:47
 7/20 anonim ***** válasza:
A rózsameténg napos helyen van,az jól bírja a szárazságot mert sivatagi virágnak is nevezik,de ilyenkor nyáron locsolni kell,ebben a hőségben naponta,a muskátlit meg úgy szoktam hogy a föld felső része száraz legyen és akkor,általában 3 naponta,és tápszerezni kell őket mert egyébként nem virágoznak.Sajnos ez a nagy hőség a muskátlit is megviseli már,kevesebb a virág rajta.Egyedül a kaktuszok bírják jól és a yukkák.Kaktuszokat egy héten egyszer locsolom,akkor ha teljesen kiszáradt a földje,a yukkákat meg bőségesen a napon
2013. aug. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm, sokat segítettél! Nagyon szeretek kertészkedni újabban, de a sikerélmény többnyire elmarad. :) Egyszer csak ráérzek és tapasztaltabb leszek. :)
2013. aug. 9. 13:03
 9/20 anonim ***** válasza:
Persze sok tapasztalatot lehet szerezni,ja azt nem mondtam,hogy férfi vagyok...de imádom a növényeket gondozni.Bele lehet jönni idővel.
2013. aug. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Férfi vagy? Azt hittem nővel beszélgetek, de amúgy nincs jelentősége. :) Hát le a kalappal, hogy így foglalkozol a növényekkel férfi létedre! Gratula.
2013. aug. 9. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!