Kezdőoldal » Otthon » Kert » A magról kelt citrom, fog...

A magról kelt citrom, fog valaha termést hozni?

Figyelt kérdés
citrom

2013. aug. 16. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Teremhet citromot, ahogy a narancs is. De.. a magról növesztett citrusfajták megőrzik vad jellegét. Tehát,kicsit későn fog elkezdeni virágozni, lehet csak 10-15 évesen. És nem azt a fajta citromtermést kapod, amit az eredeti gyümölcsnél tapasztaltál (az már nemesített fajta). Kapsz egy kesernyés valamit. Kb olyat mint a Schweppes Bitter lemon. se nem savanyú...se nem keserű...
2013. aug. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Komolyan fog teremni?,mert nekem is van egy kb.10 éves narancsfám,de azt hallottam hogy nem fog teremni,csak ha beoltom termő narancsfáról vágott ággal.
2013. aug. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Be kell oltani.
2013. aug. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekünk nem lett beoltva,12 év után idén termett 2 citromszerű valamit.

De jól irta az első,se nem savanyú,se nem keserű,olyan köztes.

2013. aug. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valencia környékén az autópálya mentén nagyon sok vadnarancsfa van. Márciusban arra járva egyik ilyen fa termését megkóstoltam. Keserű-savanyú volt (bitter orange-mintha tonickal kevert narancslét ittál volna). Közelében narancs ültetvények vannak, tehát a fa nem oltott narancs fa lehetett, hanem magról kikelt, megmaradt fa. A kerítés túloldalán persze a megszokott édes fajtájú narancs volt..

Tehát a tapasztalat azt mutatja... igen teremhetnek a vad citrusfák. Igaz persze jóval később mint a beoltottak, és jóval kisebb gyümölcsszámmal.

2013. aug. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit sárgább,kicsit savanyúbb,de a miénk....a magyar narancs...
2013. aug. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!