Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor ültessem a rózsát...

Mikor ültessem a rózsát cserépből, szabad földbe?

Figyelt kérdés

Még a tavasszal, már virágzó állapotban ástam ki anyukámnál, és hely hiányán cserépben van.

Az egyetlen kis földterületem akkor már be volt ültetve ternyével és büdöskével, a ternyét már kiszedtem a büdöske vége után tenném oda véglegesen a rózsát.

Szegény májusba elggé meg lett bolygatva, mert kiszedtem, homokkal cserepeztem, majd megsétáltattam, végül újra ültettem virágföldbe, majd teljesen vissza meccetem.

Azóta hozza az új hajtásokat nem csak ágról, gyökérről is.

Még az ősszel kiültethetem, vagy már cserépben teleltessem?

Közönséges rózsáról van szó, anyu csak paraszt rózsának hívja, ami falu helyeken minden kertben de még az út szélén is megtalálható.Az az erős illatú rózsaszín

Sajnos a becsületes nevét nem tudom, így képpel nem tudok szolgálni


2013. aug. 17. 19:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Rózsákat tavasszal és ősszel is szoktak ültetni,ezek a szabad gyökeresek. földlabdásat bármikor lehet (kivétel a fagyos hónapok)

Tehát akár most is kiültetheted.

Mivel egy cseppet se kényesebbről van szó ezért nyugodtan.

2013. aug. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!