Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen láncfűrészt érdemes...

Vectorsector2 kérdése:

Milyen láncfűrészt érdemes venni évi kb 15-20 köbméter tüzifa felvágásához. Elektromos vagy benzines a megfelelőbb, illetve mely márka lenne ajánlott?

Figyelt kérdés

2013. aug. 26. 12:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
nekem Tajga láncfűrészem van, 65 ccm-es, nem éppen könnyű sulyú gépezet, de van benne erő. Ukrajnában szerintem még lehet venni. Faternek Druzsba (hevederes változat), 140 cm átmérőjű fát úgy vág át mint a sza*rt.
2013. aug. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet, de egy szalagfűrésszel sokkal többet. Tapasztalat. :) Van egy csomó ölnyi átmérőjű 2-3-4-5-6 m hosszú törzs, akkor abból tudsz vágni deszkát pl, és neked az faárba+ egy kis áram árába van, míg a láncfűrésszel ilyet nem lehet. Tény, hogy azzal meg fátgallyazni nem lehet. De mi építkezéskor pl rengeteget megspórltunk, közel két milliót. Bár igaz, mi még a gerendák egy részét is magunknak vágtuk. Vettünk is belőle igaz kicsit kipótolva, egy új kocsit. Na meg persze volt fa is, Erdélyből hoztuk be, 3 éve, és még mindig van tüzelő is legalább 3 évre, ha nem többre.
2013. aug. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 dirtboy ***** válasza:

ne mond ismerem a szalagfűrész asztalos a szakmám.

annyi hátránya azért van ha tüzifáról van szó hogy még ha van is a szalag fűrészhez görgős kocsi akkor is fel kell rá emelni a fát.

vékony fánál nem gond de tüzifánál sosem tudni,szomszéd is lebeszélte hogy hozzanak neki fát,mondta hogy ne túl vastagokat erre meg hoztak neki olyat is hogy majdnem 1méter ármérőjű volt a rönk.

egyébként igen,egy szalagfűrész tényleg nagyon jól jön meg sok mindenre használható.

2013. aug. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
60%
Minőségi elektromos, ha csak tűzifához kell. A benzinesnek az üzemeltetése drága, több karbantartás igényel és zajos. (Ezt úgy állítom, hogy nekem mindkettő fajta van.) A lényeg a jó éles lánc, amit reszelősablonnal lehet tökéletesen elérni.
2013. szept. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Fuxtec ***** válasza:
0%

Hello, probáld ki ezt:


www.fuxtec.hu

2013. szept. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A Stihl láncfűrészek elég robusztusak és megbizhatoak, nekem is az van (Stihl ms 211c-be) de akár a ms 181 is elég lenne. Nekem is ez elött elektromos volt, és látom a külömbséget, de megvan az is.
2014. júl. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Amikor olyan fa jön amit alig bírok rátenni a talicskára ,nem nagyon szeretném felpakolni a szalagfűrészre.Kocsiról ledobálják és ott ahol van a földön 2-3 óra alatt összedarabolom 5l benzinből és 2.5l olajból.Stihl 260-tól felfelé nézelődj,ha van rá keret lehet még kapni Ms 361-et újat 200-e körül ,fűrészgépet nem 1-2 évre vásárolunk és egy széthajtott kisgép a kutyának se kell használtan.Elektromos láncfűrészt meg garancia után nem nagyon szeretik javítani sehol,erre is gondolj.
2020. aug. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!