Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az egy éves rozmaring kibírja...

Az egy éves rozmaring kibírja a telet?

Figyelt kérdés
Vettem tavasszal a hipermarketben egy cserepeset, amit kiültettem a fűszeresbe egy viszonylag szélvédett, napos helyre, azonban akkorára nőtt, amekkorára nem is számítottam. Már magasabb mint 60 centi és az átmérője is kb ennyi. A szára 70%-a már elfásult hosszban, a lelógók gyökeresedni akarnak, sűrű, ágas-bogas. Totál jól érzi magát, de nem tudom, hogy kibírja-e a telet (takarással vagy anélkül), mert pár helyen azt olvastam, hogy csak a 3 éves növények teleltethetők kint. Kiszedni meg elég macerás lenne, viszont sajnálnám ha elhalna. Nekem erősnek tűnik így is.

#rozmaring #teleletés
2013. aug. 27. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:

A rozmaringot folyamatosan vágni kellett volna. Akkor elágazik és nem lesz fás a szára és nem is nő olyan magasra.

Ha télire jól letakarod szalmával vagy hasonlóval, akkor lehet, hogy áttelel. Takarás nélkül még az idősebb növények is elfagynak.

2013. aug. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolnám, hogy minél fásabb a szára, annál jobban fagyálló. Egyébként is a levele a lényeg, a lágyabb szára inkább mártogatásra jó mint pl. levessel együtt bekanalazni. 1x volt visszavágva még májusban meg 2-3 alkalommal tördeltem róla.
2013. aug. 27. 21:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha jól betakargatod átvészelheti a telet .
2013. aug. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A levelét akár fagyasztva, akár szárítva sok ételbe bele szokták főzni. Rendszeresen fűszerezem vele a paradicsomos ételeket, zöldborsót stb.-t.
2013. aug. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk van a kertben évek óta, pedig soha nem takargattuk be télre.
2013. aug. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

:) kedves 5-ös válaszoló! Azt is hozzátennéd, hogy az ország melyik részébe élsz?


Kedves kérdező! Te is kiegészíthetnéd a kérdésed ezzel az apró infóval.


Ugyanis, minél délebbre, (Pécs, Szeged, Szekszárd) laktok, annál nagyobb az esély az áttelelésre, mint egy fagyzugos északi területen lakónak .

2013. aug. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, Fiuméban a pálmák is kiültetve telelnek.


Nálunk szerencsére a füge kibírta takarás nélkül is a mínusz 10-et úgy, hogy teremjen.

2013. aug. 28. 10:19
 8/8 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Nógrád megyében élek. Ennél északibb területe nemigen van az országnak. Szélvédett, napos helyen van a növény.
2013. aug. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!