Kezdőoldal » Otthon » Kert » A főzőtököt mikor érdemes...

A főzőtököt mikor érdemes leszedni?

Figyelt kérdés
Van sárga és zöld héjú is. Az előbbit ismerem, viszont a zöldet nem tudom milyen fajta. Az is főzőtök lenne?
2013. aug. 28. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Az cukkini.

Bármikor leszedheted, persze a fajtajelleget érdemes párhuzamba vonni a kerti sajátosságokkal (locsolás, napfény, tápanyag stb) Mi akkor szoktuk levenni, amikor kb 25-30 centi hosszú a körmünk könnyen belemegy és zöld nyomot hagy. Néha nagyobbra is hagyjuk ha túl zsenge. Nem várjuk meg míg kemény lesz, mert rossz reszelni, nehezebben fő meg, de rántani sem túl jó már akkor. Ha meg kőkemény, akkor megette a fene.

A fagyok beállta előtt aztán már a 10 centit is le kell szedni, az jó besavanyítani.

2013. aug. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Arra én is gondoltam, hogy nem-e cukkini, de csak tök magot ültettünk, abból meg gondolom nem kelhet ki cukkini.
2013. aug. 28. 12:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor az nem főzőtök hanem valami takarmány vagy magtök vagy csak félreértelmezés van, mert mi a spárgatököt használjuk főzeléknek, illetve zöld testvérét a cukkinit.
2013. aug. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!