Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az idei termésekből mire...

Az idei termésekből mire vagytok a legbüszkébbek (ami sikerült) és mire nem (ami nem sikerült)?

Figyelt kérdés

Bár már régen kertészkedtem a szüleim segítségével, idén egyedül vágtam bele. Jó volt kertészkedni. Most már a gyom se nő nagyon, csak néha kell öntözgetnem és szednem a termést.


Ami sikerült:

- hatalmas fejessalátáim lettek, némelyik nagyobb volt, mint a piacos

- a sárgarépa némelyike 20-30 centisre nőtt, pedig május elején lett elvetve

- rengeteg paradicsomom és uborkám lett, az ubiból 3-4 naponta szedek 5-6 kilót a mai napig (aprón szedem le)

- a cékla gumója 15 centi átmérőjű, a karalábé még nagyobb, viszont egyik sem fás, hanem zsengék

- sok-sok babom és zöldbabom lett

- kukorica (ki hitte volna, hogy sikerül vaskos, hosszú csemegekukorica-csöveket termeszteni? Néhány éve elkorcsosult valami lett belőle.)


Ami nem sikerült:

- vöröshagyma (3 centis hagymák???), ám a lilahagyma hatalmas lett

- petrezselyemgyökér (a kései tavasz miatt ez is május 2-án került a földbe, hatalmas, dús a lombja, de alig van gyökere...)

- paprika (nagy dézsákba lettek vetve kettesével, a dézsákban minden második növény kihalt, a maradékon azért bőven van termés, tanácsolom, hogy dézsába egyesével ültessétek a TV-paprikát; a kaliforniait és a többi fajtát nyugodtan lehet kettesével, azok nem gyilkolják ki egymást)

- zöldborsó (állítólag a kezdő kertészeknek ez a legjobb növény tapasztalatszerzésre, de jól megszívtam vele, mert alig volt rajta termés, köszönet az elhúzódó télnek)

- kínai kel és fejeskáposzta (rohadna meg a liszteske nevű tetű, tönkretette szinte mindet... Actarával lettek kezelve, a karalábén kigyilkolta mindet, ezeken nem)

- krumpli (hatalmas zöldet fejlesztett, viszont alig volt rajta virágzat, termés nem fejlődött, a gumók meg aprók maradtak, pedig megvettem a drága vetőburgonyát)

- szamóca (elverte a jégeső kétszer is)


2013. aug. 30. 08:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Tavaly szárazság volt ültetésnél és hiába locsoltunk.. borsóból nagyon ritkán kelt,sárga babból is kevés kelt és kb maroknyi mennyiséget szedtünk és max 3 centis volt a legnagyobb.... a karfiol egy vicc lett...sima és kelkáposztát elzabálták a hernyók + tiszta tetves lett...a spenót kapásból elmagosodott..a sóska szép lett..a tavaszi fokhagymák olyan 2 gerezdesek lettek.

Idén esős időbe ültettük a borsót és rengeteg lett belőle..zöld és sárga babból szintén sok lett és nagyon szépek.Áttelelő kelkáposztát ültettünk és az szép lett.Spenótot nem ültettünk,karfiolt nem ültettünk.. a sóska folyamatosan tiszta tetves így szedni nem tudtam még róla. Őszi fokhagymát ültettünk és nagyon szép lett.Mángoldot ültettünk spenót helyett és gyönyörű lett :) Fejtős baból semmi nem lett. Répa nagyon szép viszont a petrezselyem....hát gyökere nem igazán lett. Tavaly a gyöngyhagyma ilyen köröm méretű lett,de most jó nagyon lettek. Vörös és lila hagyma teljesen okés mindig.Zeller tavaly szép gumós lett és most is jó lesz.Paradicsomot idén már csak simán magként kiszórtam a kertebe és kb ránk rohad annyi lett. Paprikából fűszer/erős paprikát szoktam mert az mindig szép és most is. Tavaly kb 10%-os arányba kelt a tökök...idén ez olyan 90%-os lett így osztogattuk.Céklából tavaly semmi nem lett így idén nem ültettem. Az uborka tavaly rossz lett..idén 3 félét ültettem és olyan keserű lett mind mint a fene.A fekete retek tavaly nagyon szép lett és nagyon sok,de idén nem ültettem.A retek cseppet nagyon későn lett ültetve így semmi nem lett belőle.Tavasszal vettünk folyton termő málnatöveket,a 6ból 2 tönkre ment a többi még ha nem is sokat,de termett :) A fekete szedert is szintén most tavasszal ültettük és kevés gyümi van rajtuk,de legalább terem.Csak úgy magról kikelt apró termésű őszibarack fáról tavaly az első termései mind korán lepotyogtak,most viszont körbe kellett támasztani azt a kicsi fát mert túl sok is van rajta,még kell neki egy kicsi,de remélem fini lesz mert ez igazán ellenálló fajta így permetezgetni se kell.

2013. aug. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Paradicsom rengeteg lett, de leveses, nem jó az ízük, pedig több különböző fajta. A fokhagyma kicsi lett, a futóbabon még mindig nincs hüvely, a petrezselyem nem valami hosszú, mert nem kapott sok vizet és a lila sárgarépa sem bírta a klímát. Van gyökere, de nem vastag. Tavasszal sok saláta magszárba ment, de a tölgylevelű bevált.


A többi: hagymák, uborka, paprika, tök, sárgarépa - tavasszal a retek és a tölgylevelű és Rosso saláta igen jó volt vagy megfelelő.

2013. aug. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

minden nagyon jó lett, csak 2 növényben csalódtunk: kikorica, paprika.

a kukoricából a legdrágább magokat vettük, alig kelt ki, a másosvetés meg felégett.

a parikára meg ellocsoltunk kismillió hekto vizet amíg fejlődött a növény, amikor meg a termést hozta volna nem locsoltuk. ... mi balgák.. .

2013. aug. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jaaaj, ez nagyon aranyos kérdés!:)
2013. aug. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!