Kezdőoldal » Otthon » Kert » Benzinmotoros fűnyíró miért...

Benzinmotoros fűnyíró miért füstöl mint állat?

Figyelt kérdés

4 ütemű benzinmotoros fűnyírónk, van, kb. 4 éves. Levegőszűrő tiszta, benzin friss, olaj szint jó!

kb. 30 másodperc üzemeltetés után elkezd füstölni kékes színnel ebből gondolom olajat éget. körülbelül másfél perc használat után már olyan töményen nyomja a füstöt hogy nem merek vele nyirni...Mi lehet az oka ?



2013. szept. 8. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gyűrü törés, vagy csak leragadt, de lehet, hogy itt a vége.
2013. szept. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ahogy az egyes írja .Az olajat nem húzza le a gyűrű. 4 évesnél kicsit kori lenne.De ha netán MTD akkor azon egy cseppet sem csodálkoznék .
2013. szept. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Újra kell gyűrűzni és megnézni a furatot hogy esetleg nem e kell szabályozni.

Egyébként nem márkafüggő az MTD egy tökéletes gép attól sokkal kakibb márkásnak tituált gépek vannak!

2013. szept. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
MTD a márkája... nagyszerű négyéves gép. kb .100-200 munkaórát mehett.. aztán elromlik... nem azért vesz az ember bazi nagy benzines fűnyírót hogy a garázsba álljon. MIndegy.. köszönöm szépen a válaszokat.
2013. szept. 8. 12:26
 5/11 anonim ***** válasza:

3 as,nekem nem kell bemutatni az MTD márkát.Teljesen mindegy milyen termékük van,az egyforma sz*r .

A 790 es damilos fűnyirómon még kopás jelei sem voltak,már a 2 év elején megadta magát.Egy karbantartás alkalmával,

csak úgy alapjáraton szétszakad a hajtókar .Mivel ez csak hobby gép,garancia sem érvényes rá .A szakmám miatt,nem keveset értek a kisgépekhez is ,nagyon bosszatott kidobtam

40000 ft ot.

2013. szept. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem MTD van, öt éve nyüstölöm, pöcre indul, kifogástalanul műkszik! Minden tavasszal olajcsere és nem füstöl nem zabál, takarékos, pedig nem ajánlották megvételre! Árokpartot nem szabad vágni vele, csak vizszintes placcra jó!Minden kezdéskor olajszint ellenőrzés, bár nem kellett utántölteni. Egyszóval nekem bevált!
2013. szept. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A tologatós fűnyírómon briggs motor van.1985 ös kiadás .

10 évig a kapáló gépen volt.Azóta a 3.fűnyiró adapteren.

Nem fűstöl ,nem kormol,nem zabálja az olajat .Az árok part

sem gond neki.Egy pöccre indul ,pedig ezeken nincs szivató .A hengerfej alól már 2 x távolitottam el a koxot.

2013. szept. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Állásvarázs válasza:
szelepszár szimering
2013. nov. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az olaj is okozhatja! Hajtóműolajat nem szabad beleönteni! Jó minőségű motorolajat szereti!
2013. nov. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tibcsi70 válasza:
Arra is figyelni kell a benzinmotoros fűnyíró használatakor, hogy lejtős területen nem szabad használni, mert tönkre mehet!Lehet, hogy ez okozza a problémát!
2014. febr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!