Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nagyon hosszúra nőtt szőlővel...

Nagyon hosszúra nőtt szőlővel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
A 7-8 éve nem gondozott szomszédomban van több nagyon hosszúra megnőtt szőlő (elnézést, ha rosszul fogalmazok, egált nem értek a témához), van ami 10-12 méteres is. Rendes kordonos szőlő volt. Mit kell, lehet, érdemes tenni vele? Levágni? Hagyni? És ha el kell vágni valahol, a fennmaradó résszel lehet valamit kezdeni?

2013. szept. 28. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Képes lennél megmetszeni a szomszéd szőlejét helyette?


[link]

2013. szept. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elvágod ,a neked szimpatikus részen,és ha már kemény fás az állaga akkor akár el is tüzelheted,jól ég.
2013. szept. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2-es v ok. Felénk rengeteg a szőlő,az ország legnagyobb szőlőtermő területe.Tavasszal metszés után jön a venyige bálázó és bálázzák be a venyigét,és majd a télen azzal fűtenek.
2013. szept. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1-es: Képes. 8 éve nem volt kinn. A telke egy dzsuva.

2-es: Igen, ez már fás. egy 10-12 méteres fás inda, meg több hasonló. Az eltüzelésnél jobbra gondoltam. De oké. Szóval nyugodtan vissza lehet vágni és onnantól rendesen fog működni.

2013. szept. 28. 19:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Úgy van.
2013. szept. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És egy ekkora hosszú fás indát (nem tudom, mi a hivatalos neve) mekkorára érdemes visszavágni?
2013. szept. 29. 12:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Szőlő vessző a neve. Mit tervezel ezzel a területtel? mekkora ? kb a tőkék /tővek / száma ? Művelni szeretnéd? hogy legyen rajta termés ?
2013. szept. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
4-5 ilyen hosszú szőlő van. Pontosan nem tudom, mert az egész telek elvadult, ezért is szeretném rendberakni, és ami működik, azt nem pusztítanám el. Arra gondoltam, hogy ha lehet, akkor teremjen. Egyébként végig teli van vesszőkkel, levelekkel, szóval él. Fürtöt viszont nem nagyon láttam rajta. De ezek olyan nagyok, hogy fák koronáiból kellett leszedni őket. Szóval ami a legjobb, azt tenném vele.
2013. szept. 30. 15:35
 9/10 anonim válasza:
Én is elgondolkoznék azon, hogy darabolva lehetne e dugványozni vesszőnként.. bár a választ nem tudom, talán a gazigazito.hu vagy Bálint gazda honlapján biztos speciálisan képzett szakemberek adnak erre választ.
2014. okt. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, ennek is utánanézek.
2014. okt. 29. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!