Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyit fogyaszhat egy benzine...

Mennyit fogyaszhat egy benzines fürész?

Figyelt kérdés

Egy negyvennégy cm. átmérjű, a földből 13 cm-re kiálló

tuskót kell lefürészelni a föld felszinére. Családi jóbarát hozza a fürészt, amibe benzint kellett vennie. Megigértem neki, hogy a benzint természetesen kifizetem.

Az előbb megjelent és bejelentette, hogy a benzin 2500 forintba került. Halálsápadt lettem, de leperkáltam neki a 2500 forintot. Én ennyiből kb. 80 km-t autózom. Ezért érdekelne, mennyit fogyaszhat a fürész egy ekkora művelet során.



2013. júl. 25. 09:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem csak benzinnel megy az a gép. Kopik a lánc a láncvezető és a fogaskerék. Meg úgy látszik, neki is lett volna jobb dolga is, mint a tuskódon kínlódni, úgy gondolta, ez már túl megy a családi barátságon.

Amúgy fél liternél nem hiszem, hogy több kellett volna.

2013. júl. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 dirtboy ***** válasza:

az a jó barát egy f asz nem pedig barát.

én szoktam földi és légi favágást is vállalni.

általában 50ccm sthilel vágok,földi favágásnál szoktam tankra vágni ami tartalmazza a: benzint,olajat,adalékot,gépkopást,lánckopást de legfőképp a munka díjat.

egy tank nálam 3000ft.

ha jól értem nálad 1 vágást kellett csinálni a föld felszínnél,az kb 1-2perces munka benzin alig fogy.

egy tankból kb 40-50 ilyen vágást megtudnék csinálni amit nálad kellett ha az átmérője a fának úgy 35-40cm.

én max 500ft kértem volna azt sem a vágás miatt hanem azért mert át kellet hurcolkodni hozzád,és én csak egy idegen vagyok.

egy barátnak ingyen kivágtam volna.

2013. júl. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

2-es. Ezek szerint te 1 igen jó ember vagy. Mert az emberek 99% el sem ment volna az ilyen munkára. Mert nem éri meg ! Nem a fűrészes pártját fogom,ne értsétek félre., / levette a családi ismerőst./ :-(

De az ilyen kis sz... munkák kerülnek a leg többe. Én 1000-ft ot adtam a gyereknek mert a házamon az emeleti ablaknál kívülről felrakta a redőny sínt. 2db 5cm es csavart tekert be,1cm -re. Hozta a létráját felment ,és lejött, ennyi. De örültem mert 3 másik ember /ismerősök / csak hitegettek,pedig mondtam,hogy kifizetem.

2013. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A segítséget ő ajánlotta fel. Eddigkölcsönösen egítettünk egymásnak. Évente legalább ötven alkalommal vittem be eddig a városba a kocsimmal /12 km-re/, hogy ne kelljen kifizetnie a buszköltséget. Nálam elszakadt a cérna. Többet akkor sem veszem fel a buszmegállóból, ha a kocsim elé fekszik. A munka tényleg csak néhány perces, hiszen csak ezt az egy ottmaradt rönköt kellett volna a földsz felszínével egybe hozni.
2013. júl. 25. 13:14
 5/16 A kérdező kommentje:
Első! Igazad is van. Fel lehet számítani fürészcipelést, lánckopást, halláskárosodást, rezsiórabért, benzinszag-elviselést, ÁFÁT és még ki tudja mit. Így akár tízezer forintra ia rughatna a költség. n is felszámolhattam volna neki a fuvaroknál ezt-azt, nem is sorolom, hogy miket.
2013. júl. 25. 13:17
 6/16 A kérdező kommentje:
13.03-as! Szóval a legtöbb ember el sem ment volna a barátjának, akinek megigérte, mert NEM ÉRI meg...
2013. júl. 25. 13:20
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha engem egy barátom megkér egy ilyen munkára bizonyára megittunk volna utána 2-3 sört és ennyi.Úgy hogy aki nálad járt bizonyosan nem barát volt.
2013. júl. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az alapján válaszoltam, amit leírtál és akárhogyan keresgélek, nincs szó a kérdésben ingyen fuvarról sem kölcsönös segítségről. Már nem merek írni többet, mert még kiderülhet, hogy a fél vesédet is nekiadtad....:)
2013. júl. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 kovpet ***** válasza:

Igen furcsa. Ha baráti segítség, akkor ez az összeg (de még egy forint is) sok egy kis munkáért. Szerintem is 1-2 sör lett volna a megfelelő maximum.

Amúgy 2500-ért ez persze nem drága, de úgy meg nem baráti segítség.

Nem lehet, hogy félreértettetek valamit? Pl bérelte a fűrészt? Vagy a kocsija benzinjét is hozzá csapta? Messziről hozta a fűrészt?

2013. júl. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem, nem. Saját fürészéről van szó. Kocsija nincs, de ha lenne lehet, egy teli tank benzin árát is elkérte volna. Én szoktam fuvarozni, ahogy leírtam, de ennek befellegzett. Hatalmas pofára esésként éltem meg ezt a sztorit.
2013. júl. 25. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!