Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehet kezdeni a vadmeggy...

Mit lehet kezdeni a vadmeggy fákkal sűrűn benőtt telekkel?

Figyelt kérdés
20 centinként van a vadmeggy a telken. 1-5 centis husángok. Gondoltam kiirtom. Aztán hogy párat meghagyok, hátha terem. De nem tudom, terem-e 15 szemnél többet is? Az is eszembe jutott, h ráoltok valamit (meggyet, cseresznyét?), ha alanynak jó és működne, de nem értek hozzá. Szerintetek? És milyen távolságba lenne érdemes meghagyni őket?

2013. okt. 31. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is van. A szomszéd fájának gyökereiről terjedhet és szinte kiirthatatlan. Alanynak biztos jó, de szerintem az anyafa eredeti alanyának, gyökérzetének terméke, vagyis nem lesz rajta valami jó és sok meggy és az is 5-8 év múlva. Díszfának jó, mert ellenálló.
2013. okt. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ajaj, ez rossz hír. Dísznek nem kell, arra van sztem jobb is, meg olyan, ami egyúttal hasznos is. És az 5-8 év se kevés. És az lehet, amit mondasz. Minden át van nszőve a gyökereivel, közel s távol meg csak 1-2 nagy meggyfa van. Köszi szépen, akkor marad a tüzelő üzemmód. :)
2013. nov. 1. 08:12
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

A szomszéd elhagyott telken kétféle meggybozót is van, közepes minőséget teremnek, és kimondottan sokat, minden permetezés nélkül, olyan 50 kilót szoktunk szedni egy gyengébb évben.

Az egyiknek a szélein a 20 centi magas sarjakon van néha termés! De a méter magasak mindig teremnek legalább pár szemet. Ez a fajta nem nő 3 m fölé, a másik már 4 m-en van, ebből a nagyobbakat ki akarom szedni a télen, mert nem lehet lehajlítani a tetejüket a szedéshez.


Jövőre megnézed, ér-e valamit a bozót, aztán ha nem, akkor adsz neki 5%-os glifozátot, az lerendezi, nem hajt többet.

Alanynak nem jó, mert nem vastagszik úgy, mint a nemes, és idővel kitörik az egész, de addig is sarjadzik, mint a nyavalya.

Azt éppen meg lehet csinálni, hogy 2 méterenként beoltasz egyet, aztán ami kitörik, mindig pótolod egy új sarjra oltva, a többi kétmillió sarjat meg kimetszed évente kétszer.

2013. nov. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!