Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mire is valo a kaspo?

Mire is valo a kaspo?

Figyelt kérdés

Orchidea viragom van,amit hetente kb 1x locsoltam,majd kiontottem a talkajabol a vizet,amit mar nem szivott magaba. 4 honapig igy vigyaztam ra,es nagyon szep volt. Be szereztem egy kaspot,es toltotem bele vizet,nem sokat.Nem eri az orhidea cserepet.De aggodok.Nem lessz baja a viragnak ha fojamatosan viz van alatta? Ha a kaspoba viz van,akkor mar nem is kel locsoljam fentrol a viragot?

Kerteszek,viragszeretok kerlek segitsetek!Nem akarok rosszat a viragomnak :)


2013. nov. 1. 09:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Én nem hinném, hogy a kaspóban színig kéne tölteni vízzel, mivel a kapillárishatás és a vízszint-kiegyenlítődés miatt a növény cserepében is felszökik a vízszint, az pedig még az orchideának sem tesz jót. Elviseli a túlöntözést, de nem a pangó vizet napokon át. Inkább a magas párát kedveli mint a magas talajvízszintet. Némelyik faj a fákon él, gondolhatod, ott mennyi víz van - hacsak nem szorul be egy ágtőbe. A kaspónak inkább dekorációs szerepe van, érzéssel kell locsolni, nem addig amíg a víz meg nem jelenik.
2013. nov. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kaspó egy olyan dísztárgy, amit hozzá nem értő nőkre szoktak rásózni, és élő növényekhez nem való, sok okból.

Pl. mert nem látod, hogy mennyi víz folyt ki öntözésnél a cserépből, és a vízben állást a legtöbb növény nem bírja. (Tányérból a felesleg egy része kifolyik, és megtanulod, hogy legközelebb kevesebbet kell önteni.)

Ha víz alatt tartod az orchit, akkor garantáltan rövid idő alatt kirothad.

Ha az orchideádat áttetsző cserépben árulták, akkor meg főleg rosszat teszel, mert ezeknek az orchideáknak a gyökerei is igénylik a fényt.

2013. nov. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!