Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaszába, fejszébe és egyéb...

Kaszába, fejszébe és egyéb kerti szerszámokba milyen ék a legjobb? Fa, fém, műanyag?

Figyelt kérdés
Bolti? Saját? Szög vagy rendes ék?

2013. nov. 1. 12:49
 1/3 szokratesz ***** válasza:
Legpraktikusabb a csőék. Lehet kapni különböző méretekben. Előnye, hogy körkörösen feszíti szét a nyelet.
2013. nov. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
jó a keményfa, fém hagyományos ék is, természetesen megfelelően berakva (sokszor átlósan kell). ellenben a cső ékek körkörösen feszítenek, és most elég elterjedtek. műanyag nyélhez műanyag éket is szoktak adni, ezek is nagyon jók így; nekem több kalapácsom ilyen.fejszékbe szoktak még egy visszatartó vasat is készíteni, illetve a fej után fém erősítést (én zsugorcsövet szoktam melegíteni, ami szintén elég jól védi a nyelet a fejnél.
2013. nov. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hű! :) Hát nagyon kösz.

Szóval akkor csőék. Végre legalább tudom, mi ez, mert igen tanácstalanul nézegettem a boltban. És ez simán bemegy a fába?


- "természetesen megfelelően berakva (sokszor átlósan kell)"

És ezt honnan tudhatom, hogy melyikbe hogyan kell berakni? Biztos van ebbe valami, mert eddigi tapasztalataim az ékekkel, vagyis, hogy beleverek valamit éknek, siralmasak. Vagy kijön, vagy ugyanúgy leesik a feje egy idő után.

- "fejszékbe szoktak még egy visszatartó vasat is készíteni, illetve a fej után fém erősítést (én zsugorcsövet szoktam melegíteni, ami szintén elég jól védi a nyelet a fejnél."

Ezeket csak sejtem. A visszatartó vas az valami kampó a nyélbe? A fém erősítés a fej után az = a fej alatt? Hogy ne menjen szét a nyél, mikor melléütök? És azt a zsugorcsövet hogy kell felrakni? (Meg mi az egyált? ) Bocs, de igen analfabéta vagyok ebben, de nagyon érdekelne. :)

2013. nov. 2. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!