Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor nyílnak ki a karácsonyi...

Mikor nyílnak ki a karácsonyi kaktusz virágai, ha most úgy fél-1 centis bimbói vannak?

Figyelt kérdés
Jól sejtem, hogy karácsonyra rég el lesznek virágozva? :(

2013. nov. 8. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, enyémen is nagy bimbók vannak, kb 1 hét és virágzik, szerintem novemberre már leszárad, Karácsonyra mind elvirágzik.
2013. nov. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyém már teljes pompájában virágzik. Karácsonyra már nem lesz rajta virág.
2013. nov. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1 hét és máris???

Ez hamar jött, na mindegy, szép lesz, fő, hogy végre virágzik! Tavaly vettük, és a 2-3 mm-es bimbók akkor nem fejlődtek tovább, hiába öntöztük. Elszáradtak. Akkor azt hittem kihal a növény. Még most is rajta van sok tavalyi száraz bimbókezdemény. Ott most nincs újabb bimbó. Nem is tudom ezzel mit kéne tenni... Fog még azokon a szárakon is virágozni valaha?


Egyébként lehet azért bimbózik már ennyire, mert napos helyen van? Árnyékban talán lassabb lenne? Egyelőre nem mozdítom meg azért.

2013. nov. 8. 19:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Enyém világos, kicsit hűvösebb helyen van, vizet csak nagyritkán kap, azóta elég sokszor virágzik és gyünyörűen fejlődik, sok vizet nem szereti és a meleg szobát sem.
2013. nov. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az enyém úgy el van dugva, csak gyorsan behoztam az első fagy elől. Ne mozgasd, azt nem szereti, és a sok vizet sem.

Egyik teljesen virágzik, (az eldugott) másik a teraszon bimbós, a harmadik, amelyik jó helyen van, (szerintem) azon egy bimbó sem.

2013. nov. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hol van a harmadikod? :) Szóval hogy szerinted ott miért nem jó neki? :)
2013. nov. 9. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!