Kezdőoldal » Otthon » Kert » Karácsonyi kaktusznak már...

Karácsonyi kaktusznak már vannak ilyenkor bimbói?

Figyelt kérdés

Az enyémen csak 1 db van,kb 4-5 mm-es.

Öntözni ritkán kell már ugye?

Én szeptembertől 1-2 hétbe locsolom egyszer(keveset)

Még sosem virágzott,remélem karácsonyra fog..vagy abból a kis bimbóból nem lesz addigra semmi?


2013. nov. 18. 14:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem hogy bimbója,hanem már javában virágzik is
2013. nov. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
akkor én vagyok tévedésben,hogy azért az a neve,mert akkor virágzik?
2013. nov. 18. 15:00
 3/11 anonim ***** válasza:
Boltban már láttam fullra virágzó karácsonyi kaktuszt. Ne a nevéből indulj ki. :)
2013. nov. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A miénk már virágzik, de a szokottnál korábban. Tavaly és tavalyelőtt decemberben nyílt ki az első bimbó. Talán a szokottnál enyhébb idő az oka, vagy nem tudom.
2013. nov. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Végülis nekem mindegy,csak virágozzon már:)
2013. nov. 18. 15:10
 6/11 anonim ***** válasza:

Enyémnek vannak, legnagyobb bimbói úgy 2-2,5 centisek, de kicsik is vannak.


Épp azt szokták írni, hogy nyáron nem kell nagyon öntözni, szinte a kiszáradiásig lehet húzni, de csak szinte, azért a gyökerei jussnak néha vízhez.

És ősszel szeptemberben a végleges helyére tenni, ahol télen is maradhat (14-16 fok legyen télen, világos helyen, ablakhoz közel legyen, de a nap ne tűzze közvetlen), és e helyről nem szabad elmozdítani, még csak elforgatni sem, mert máshogy éri a fény és ledobja a bimbókat.

úgy októberben el lehet kezdeni aktívabban öntözni, néha tápoldatozni. Vízben sose álljon, de legyen mindig nedves a földje. Így hoz sok virágot. Ha hűvös helyen van, heti, kétheti öntözés is elég lehet, szárazabb helyiségben gyakrabban.


Így ősz végén, télen, akár tél végén virágzik, amikor más virág nem nagyon, és sokszor karácsonkor, ezért hívják így. De a növény nem ismeri a naptárt... :)

2013. nov. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk már egy hete őrülten virágzik a télikertben. Alig törődtem vele egész évben. Csoda hogy él.
2013. nov. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nálunk semmi nincs rajta. bár nagyon keveset foglalkozom vele.. .
2013. nov. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A mienk tele van bimbóval, de van már rajta egy-két 2-4 centis kinyílt virág is.
2013. nov. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

u.i.: nálunk egész évben ugyanazon a helyen áll, szép napos részen, vizet 2-3 hetente kap egy keveset, és ennyi. Nem rakjuk el, nem figyelünk rá. Minden évben szépen kivirágzik...


Nem egy bonyolult növény, nem kell agyonkomplikálni :)

2013. nov. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!