Kezdőoldal » Otthon » Kert » HA mandarin oltok citrommal...

Ossy kérdése:

HA mandarin oltok citrommal akkor lesz valamilyen más fajta gyumolcs vagy csak citrom? Mi lesz akkor?

Figyelt kérdés

2013. dec. 4. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakértő, de szerintem a ráoltás az nem biológiai keresztezés, hanem egy fizikai, vagyis pl. az alany életerősségét kihasználjuk hogy hamarabb fordul termőre, megfelelő a gyökérzete, ellenállóbb stb mint egy ráoltott vessző vagy annak magjából nevelt magonc.


A biológiai keresztezés szerintem a virágok bibe-porzó idő előtti elszigetelése (hogy ne legyen önbeporzás) és ezek keresztbe porzása. Az ebből kialakuló termésének magja már az új, keresztezett növény dns-ét hordoz(hat)ja. Ezt aztán vagy jó idővel magoncként ki lehet nevelni (ami a citrusféléknél elég lassú, 7-10 év) vagy rá lehet oltani egy előrehaladottabb növényre. Persze ettől még nem biztos, hogy ez az ág hamarabb fordul termőre, de legalább az esélye nagyobb. Gondolom megoldható, hogy az egyik ágon citrom, a másikon mandarin fejlődjön.

2013. dec. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha mandarin alanyba citromot oltasz, akkor (ha megmarad) kapsz egy fát aminek az egyik ága citromot terem. Kölyök koromban az egyik kertészetben láttam olyan fát, aminek az egyik fele cseresznye, a másik meg meggy volt.
2013. dec. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Eleve nem marad meg a citrom oltvány mandarinon. És csak citrom lenne rajta.
2013. dec. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bármilyen citrust rá lehet oltani bármilyen citrusra.

Nagyon gyenge növekedésűre nagyon erőset nem érdemes, mert pár év múlva gond lehet, de meg lehet csinálni.

Természetesen a gyümölcs olyan lesz, amilyen a felső (termő, virágzó) rész.

Ha elmész egy kertészetbe, akkor láthatod, hogy a körtéket általában vadkörtére oltják, a cseresznyét egy sajmeggy nevű vad növényre, a kajszit mirabolánszilvára, stb. Az alanytól függetlenül olyat teremnek, amilyen a nemes fajta.

Egy nagyon pici csavar azért van benne, mert az alany a benne termelődő hormonokkal egy nagyon kicsit módosíthatja a nemest, pl. hosszabb vagy tömörebb vesszőket hajt, pirosasabb árnyalatú lesz rajta a termés, stb.

2013. dec. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Eleve nem marad meg a citrom oltvány mandarinon. És csak citrom lenne rajta."


Akkor ha nem marad meg rajta a citrom, mitől fog citromot teremni? :)

2013. dec. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy citrom lesz rajta, hanem azt, hogy citrom lenne rajta, ha megmaradna.
2013. dec. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!