Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen kaktusz lehet? És le...

Milyen kaktusz lehet? És le lehet-e választani a mellékágakat?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



A képeken egy egymásba oltott kaktusz látható. Elsősorban az érdekelne, hogy le lehet-e választani az oldalsó ágat, anélkül, hogy a főágnak (márha így hívják)bármi baja történne?

Illetve... Ha leválasztottam, akkor azt valahogyan lehet tovább szaporítani?

És, ha már itt vagyok, akkor szeretném azt is tudni, hogy milyen kaktuszokból olthatták össze?



2013. dec. 8. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezek nem kaktuszok, hanem Euphorbiák. De ettöl függetlenül le lehet választani a másik fajt róla, egyiknek sem lesz töle baja.

De semmiképpen ne most csináld, hanem márciusban vagy utána, amikor megint elég világos van, és növekedési fázisban van. Ekkor óvatosan törd ki (kicsit megcsavarva - jobb, mint ha vágod) az oldalrészt, legalább egy napig szárítsd szobahömérsékleten és utána dugd alig nedves homokba, huzd bele egy zacskóba és ne öntözd. Idövel elkezd hajtani, csak akkor szabad átültetni erösen homokos földbe és lekezdeni nagyon mérsékelten öntözni.

A fötörzsön a sebet szórd be összetört faszénnek, széntabletta is jó.


Itt tudsz keresgélni, hogy melyik hasonlít legjobban a te növényedre:


[link]

2013. dec. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és teljes mértékben kielégítő választ :)
2013. dec. 8. 17:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Szivesen!
2013. dec. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgy látom, meleg helyen van, ami nem helyes (hűvös helyen kellene teleltetni).

Ezért tavaszig gond lehet, ha nagyon erősen nő, esetleg lelöki az oltást.

Mindenképpen szedd le az alany hajtásait. Lecsavarásnál kijöhet a közepük, inkább vágd éles késsel vagy borotvapengével. Utána tedd azonnal vízbe egy percre, hogy elálljon a léfolyás, az alany sebére meg folyass vizet a csap alatt, oldalt döntve, hogy ne a cserépbe folyjon a víz.

Én nem szoktam bonyolítani, leteszem őket 2-4 hétre a földre, aztán eldugványozom, ennyi.

2013. dec. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor lehetséges, hogy a ma megtesszük ezt a lépést.

Ezt a választ is köszönöm :)

2013. dec. 11. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!