Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy 2 éves díszfám, a...

Nagy György Sándor kérdése:

Van egy 2 éves díszfám, a magja steril. Én mégis szeretném szaporítani, Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Elég jól utána olvastam a mikroszaporításnak de egyedül nem tudok az infókkal mit kezdeni mert nem vagyok szakmabeli. Abban szeretnék hozzá értő személytől segítséget kérni hogy kezdjek hozzá (hasonló mint az orchidea szaporítás). Mivel a magja steril így nekem levél szövetből kellene kiindulnom. Honnan szerezzek táptalajt hormonokat és ezeket hogy kell összeállítani otthoni körülmények között?

2013. dec. 28. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbálkozhatsz oltással is.
2013. dec. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van egy öt éves autóm, de búg. Mit cseréljek benne?


Jó lenne tudni, milyen az a díszfa, mert díszfából létezik kábé hatezernyolcszáz fajta, mind más igényekkel. Ez így elég kevés infó ahhoz, hogy használható választ lehessen adni a kérdésedre.

2013. dec. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Smaragd a neve de szerintem ez lényegtelen, mint az autódnál ha búg cserélj kerékcsapágyat látod nem tudom milyen autód van de tudom mi a baja.
2013. dec. 30. 11:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Baromira nem lényegtelen, mert van, amit így tudsz oltani, van, amit úgy, van, amit sehogy, van, ami dugványozhatsz, van, amit nem, van, amit bújtathatsz, van, amit nem stb... Egy biztos, most semmit nem tehetsz, leghamarabb márciusban.

A smaragd meg nem növény, hanem drágakő. Smaragdfa van, smaragdtuja stb.

2014. jan. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Froncsi ***** válasza:

Amit te kérdezel, az szövettenyésztés.

Ezt laboratóriumi körülmények közt végzik, teljesen sterilen, mert egy apró penész,vagy gombaspóra, és mehet a kukába a tenyészet. Egy ilyen labort pedig elég nehéz összeállítani otthon. Persze nem lehetetlen, én is ismerem az orchideás steril box-ot :)

A másik dolog viszont, hogy a hormonokat óriási pontossággal mérik és keverik ki, szóval ezt otthoni körülmények közt nem fogod tudni megcsinálni. Ráadásul költséges. Ha mégis próbálkoznál vele... akkor irány az ebay. Itt láttam anno növényi növekedési hormont, amikor hasonlóba akrtam belevágni, mint te.

De a fák egy részét lehet dugványozással szaporítani, csak valóban fontos lenne a fa fajtája. Mert nem mindegy, hogy alma, vagy körte... (pláne a dugványozásnál :) )

2014. jan. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!