Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet szaporitani a...

Hogyan lehet szaporitani a dendrobium nobilet?

Figyelt kérdés
Van egy kb 2 eves novenyem. Vastagon nyomja az apro hajtasokat. De nem tudom azokkal mit kezdjek. Mar parat leszedtem es elultettem. De nem nonek, par honapig eldegelnek, aztan elsargulnak. Amelyrol pedig leszedem oket mar nagyon kis csunya... Ledobalta a leveleit. De meg mindig nyom uj hatasokat, most is tele volt viraggal. De most valahogy egy jo ideje nem jott uj hajtas a toverol. Nem szeretnem kidobni. Imadom a viragokat! Esetleg valakinek van valami tuti tippje???

2014. jan. 10. 14:52
 1/3 Froncsi ***** válasza:

Az általad említett orchidea lombhullató, tehát normális, hogy a leveleit ledobálja egy idő után. A megmaradt kopasz "törzs" víz- és tápanyagraktárként működik tovább.

Szaporítani nem annyira egyszerű, a hajtás végeken hozott új hajtásokkal szokták szaporítani, bár ilyet nekem sem hozott még soha. Állítólag október-november környékén hideg helyen kell tartani, és amikor megjelennek rajta az apró rügyek, akkor bevinni meleg helyre. Ekkor a virág helyett hajtás fejlődik a rügyekből.

De mint mondtam, nekem ez még nem vált be.

2014. jan. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem mindig az ablakban van. Es szinte allandoan jonnek az uj hajtasok. De rengeteg... Csak ha levalasztom oket es elultetem nem fejlodnek tovabb. Egy ido utan elsargulnak es vege. :-(
2014. jan. 12. 09:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Sikerült azóta esetleg rájönnöd, hogy hogy lehet? Nekem most olyan 20 kicsinyt fejlesztett egy tő, az egész olyan mint egy óvoda fa!:D
2021. szept. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!