Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez most műtrágya vagy nem? Ki...

Ez most műtrágya vagy nem? Ki merjem szórni, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
A házunkkal együtt örököltünk egy zsák rózsaszín granulátumot cirill betűs felirattal. Az előző tulaj szerint "lepottyant a kamionról", szerinte pétisó és szórjuk szét a füvön. De gyanús volt, hogy ő eddig miért nem szórta szét. Azóta is itt áll, egyik műanyagzsákból pakoljuk a másikba, a betűk már lekoptak, nedves és nem tudom mit kezdjek vele.

#környezetvédelem #műtrágya #veszélyes hulladék elszállítása
2014. jan. 23. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs egyetlen ismerösöd sem aki el tudja olvasni?
2014. jan. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

próbáld ki egy kis területen


vagy használhatod útszóró sónak

2014. jan. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
járdára jó lesz lefagyás ellen
2014. jan. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha nedves, akkor lehet pétisó, az a légnedvességtől benedvesedik, ha sok levegő éri, akkor áll az alján a lé.

A te döntésed, hogy ennyi alapján mit mersz csinálni.

Én egy olyan területre szórnám, ahol valami felesleges bokor vagy fű van, amiért nem nagy kár. Persze, nem szabad túladagolni, mert az még a fákat is kiviszi, így járt egy ismerősöm...

2014. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mármint, próbának szórnám tavasszal (télen felesleges), aztán ha okés, akkor nyáron meg jövő tavasszal a többi növényre.
2014. jan. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"De gyanús volt, hogy ő eddig miért nem szórta szét. "


Lehet, hogy már szétszórt vagy három zsákkal az évek folyamán, csak azt nem említette.

2014. jan. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazándiból abban reménykedtem, hogy nálam tapasztaltabb kertészkedő az én leírásom alapján talán egyből rá tudja vágni, hogy mi ez. Az első válaszolónak írom, hogy sajnos a betűk már lekoptak teljesen. Adtatok jó ötleteket, valószínűleg, ha alkalmam nyílik rá megmutatom majd egy idős kertészmérnök szomszédomnak, ő jó eséllyel meg tudja mondani mi ez valójában. Mivel pár éve kint van az udvaron a terasz alatt mostmár nem száraz granulátom, hanem rózsaszín morzsalékos nedves massza. Olyan mint a nedves homok, tehát elszállítani is nehézkes.
2014. jan. 24. 10:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem egy felelősségteljes ember nem tudja neked megmondani, hogy mi az.

Legyen az akármilyen tapasztalt.


Esetleg a szomszédok tudhatják, ha nekik is leesett arról a kamionról...


Ha valaki azt írta volna, hogy igen, pétisó, akkor kiszórtad volna?

2014. jan. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kálisó ami vörös színű, a pétisó fehér kívül-belül, max elszürkül, mivel az ammónium-nitrát fehér és a mész-dolomit is nagyjából az ami körbevonja, igaz az utóbbi lejöhet róla idővel. Ha kioldod belőle az ammónium-nitrátot, kiszárítod és összekevered porcukorral, akkor rongyba csavarva kiváló füstbomba lehet belőle. :)
2014. jan. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat :) Nyolcaska, valszeg nem. Nem a füvet meg a bokrot féltem, mert az újranő, hanem akármit nem szórok ki. A szomszéd bácsinak is megmutatnám, aztán legvégső esetben elszállítatnám veszélyes hulladékként.

Kilenceske, ilyesmit vártam, a füstbomba ötlet kolosszális :D Jobb mint a szódabikarbónás karácsonyfa disz. Komolyra fordítva a szót, nekem már az is elég, ha annyi infot kapok, hogy ez valszeg nem talajfertőtlenítő, gyomirtó vagy patkányméreg. Most direkt sarkítottam, kérlek benneteket a hülye visszakérdezésektől kíméljetek meg.

2014. jan. 25. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!