Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen füvet válasszak?

Milyen füvet válasszak?

Figyelt kérdés

Két éve egész szép fű volt az udvaron, de a két kutyám teljesen kiszaladgálta, így most csupa por, vagy sár az udvar. Szeretnék füvesíteni, de nem tudom milyen fűmagot kellene vennem. Melyik tartana legtovább? Mennyi idő alatt erősödik meg? Mikor kell elszórni, stb.? Sportfűre gondoltam.


A lehetőségeim: valószínűleg csak felásni tudnám előtte a talajt, trágyázni nem biztos (kell egyáltalán?), illetve lehengerelni se tudnám, locsolni igen. Nagy vonalakban ennyi.


Tudnátok segíteni?


2014. febr. 12. 10:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Közben utánaolvastam. Azt írják, hogy kell hengerelni, de sajnos nincs rá lehetőségem? Vagy hengerelő nélkül is meg lehet valahogy oldani? Miért fontos a hengerelés? Tartósabb lesz tőle a fű?
2014. febr. 12. 10:16
 2/4 anonim ***** válasza:

A madarak egy részét így is kicsipegetik majd a fűmagnak. De legalább a szél ne hordja el, ezért kell hengerelni. Ha két nagy deszkalapot a lábadra kötsz, hogy nagy felületű legyél, te magad is beletaposhatod a magokat a földbe...

De míg meg nem erősödik, a kutyákat kennelben kell tartani, mert különben rövid idő alatt ugyanabba a helyzetbe kerülsz, mint amiben most vagy...


[link]

2014. febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A hengereléstől jobb lesz a kikelési százalék is, nem fújja el a szél, kevésbé lesz csomós a fű, hanem egyenletesebb, szőnyegszerű. Kisgépkölcsönzőből fél napra ki tudod venni kb 2000 Ft-ért a vizes hengert. Ha ez nem, akkor rászögelsz egy deszkát egy nyélre és végigdöngölöd amikor nincs sár.


Kutyaálló fűmag nincs. Ahol a legjobban mozognak pl. kerítés előtt 60-70 centire, inkább rakd ki kővel, legalább a körmük is kopik és nem saraznak. Nálam ez így van. Egyébként nincs kimondott útvonaluk nálunk, így a fű is szép. Igaz ezek csak 10-12 kilós spánielek.


Trágyázni nem kell, de ráérsz vetni május elején is, addig áprilisban egy full gyomirtás nem árt előtte. Júliusig, mire jön a nagyobb szárazság megerősödik annyira, hogy a kutyákat is rá lehessen engedni, de a napi bőséges locsolás az kötelező. Nekem 80.000 Ft ment rá tavaly a vízszámlára emiatt, most mélyítem inkább a kutat.

2014. febr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Természetesen úgy oldanám meg, hogy ketté választanám az udvart és az egyik felében lennének a kutyák, a másikra meg menne a fű, majd ha eléggé megerősödött, akkor csere. Ők az egész udvaron mozognak, futnak, játszanak, ezért is ment ki a fű. Persze tudom, hogy kimegy majd megint, de ha már télig megmaradna és nem lenne olyan por meg sár, akkor már elégedett lennék.

Nekünk van kút, így tudunk locsolni.


Köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 12. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!