Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaktuszkérdés, akiknek van,...

Kaktuszkérdés, akiknek van, vagy szakértőktől! Mennyi idő alatt nől meg egy 5-10 cm-es kaktusz méteresre, vmint az alakját lehet-e alakítani vhogy?

Figyelt kérdés
Köszi szépen előre is a válaszokat.

#növekedés #kaktusz #növés #gyorsítani esetleg
2014. febr. 25. 23:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyon sok különböző kaktusz van és mind más-más ütemben növekszik (nem nől), tehát nem lehet erre így válaszolni.
2014. febr. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekünk van pár kaktuszunk, ami ekkorát nőtt, úgy 30 év kellett hozzá. Kitartás! :)
2014. febr. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Méteresre csak oszlopkaktusz nő meg, azokból is csak azok, amelyek É-Amerikában élnek. Ha megkeresed a megfelelő fajt (fajokat) az interneten, akkor nyilván ott találni adatot a növekedés sebességéről. Az alakját alakítani olyan értelemben, ahogy azt pl. az alakfáknál láthatjuk, nemigen lehet, legfeljebb esetleg, ha a bonsaihoz hasonlóan kényszerformázást alkalmaznának. Egyébként meg a metszés hatására az areolákban levő rügyek hajtanak ki és legfeljebb oldalágak lesznek.
2014. febr. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2014. febr. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2014. febr. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez a fajta rendkívül gyorsan nő még lakásban is. Nálunk évente kb. 1 métert növekedett, míg elérte a mennyezetet, eldőlt, és kezdődhetett minden elölről. Sohasem virágzott.


[link]

2014. febr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat.

Sikerült elvenni a kedvem a kaktusztól, vmi olyat keresnék, ami a szobám egyik részében jól nézne ki, a kaktusz meg úgyis csak ártana a fing-shui-omnak, szóval duplán elment a kedvem. :(


Vmi ötlet olyanra, ami túlélheti egy fiú szobáját, s esetlegesen el van felejtve egy napra, akkor is életben marad?

Szerencsebambusz is meghalt nálam, szóval olyanokat mondjatok, ami biztos túlélheti! :) Köszi szépen. :)

2014. febr. 26. 11:33
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezt a 6-ost nem is láttam, most frissítettem rá, ez milyen fajta, esetleg nincs kedved megnézni a Penny-s újságot, h látsz-e benne hasonlót? :D Ott kaptam kedvet amúgy tényleg egy kaktuszhoz. :)
2014. febr. 26. 11:37
 9/12 anonim ***** válasza:

A google a barátom, Euphorbia trigona a neve, közönségesen kutyatej kaktusz, virágboltokban nem túl drága. Sajnos tényleg gyorsan növekszik, de jól szaporítható, ha letörik egy-egy ága. 3 év alatt tudja a 3 métert is.


Legénylaskásba ez való: [link] Abszolút igénytelen még a fényre is.

2014. febr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9-es:


Ennyi pénzt sztem nem szán rá egy férfi sem, h legyen egy virágja. Akkor inkább vennék bonsai-t, s azzal minden nap foglalkoznék, én 300Ft-ban gondolkoztam ám, ezért tetszett meg a kaktusz az újságban egyrészt! :D

2014. febr. 26. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!