Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen magról növő egynyári...

Milyen magról növő egynyári virágokat lehetne telepíteni ide?

Figyelt kérdés

Egy kb 30 m2-es területre szeretnék virágokat. A talaj erdőszéli, eléggé agyagos, és egy délies, tűző Napon levő területről lenne szó, amit nem szeretnék túl sokat locsolni.


Ez életem első kertje, és nem értek hozzá különösebben. Tavaly azzal próbálkoztam, hogy évelő talajtakaró virágokat telepítek, mert nem szeretnék sokat dolgozni vele, de nem sikerült, mert későn jött a tavasz, és júniusig hitegetett egy kertész, majd 300 ezer ft+ munkadíjért akarta telepíteni a növényeket. Ennyiért nem kellett, és így csúnyán, parlagon maradt a felásott talaj, tele labodával, parlagfűvel. Elhintettem egy pár zacskó egynyári magot is (már nem emlékszem, miket), de szinte semmi nem kelt ki belőle.


Nem tudok ebbe belenyugodni, mert a környéken rengeteg szép virágos kertet látok.


Nekem miért nem sikerül, és akkor most mit és hogy kellene megpróbálnom?


2014. márc. 1. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Büdöske nekem eléggé be szokott jönni.
2014. márc. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egynek jó, de kellene még pár más. És mit csináljak, hogy kikeljen? Elég ha csak úgy kiszórom a felásott és elgereblyézett talajra?
2014. márc. 1. 16:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Rézvirág, porcsinrózsa, körömvirág, búzavirág, Kaliforniai kakukkmák, kokárdavirág, bókoló amaránt, verbéna, záporvirág stb. Ezeket mind az járda mellé szoktam szórni, ültetni, ahol föld nem valami jó minőségű. Tudnák még sorolni, ha nem lenne elég. Ha falusi vagy, akkor tuti ingyen bírnál szerezni istállótrágyát, amit bebírsz dolgozni a földbe, és gyönyörű virágaid lehetnének. Én így tettem, és a növények mindig nagyon szépek.
2014. márc. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kinyomtatom, és majd próbálom beszerezni a magokat.
2014. márc. 2. 08:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Úristen, a föld tetejére... :))))

Ha megvetted a magokat, fordíts meg a zacskót, oda szépen le van rajzolva, hogy analfabéták is megértsék, hogy melyiket mikor és milyen mélyre kell vetni. Vetni, nem a föld tetejére szórni. Húzol egy kis árkot, és abba.

Nyáron már nem sok értelme van a legtöbbnek.

Pl. rézvirágot, csillagrózsát, büdöskét március közepéig érdemes, hogy igazán szép legyen.


De ha a felásott részt tavaly benőtte a laboda, akkor a kertészkedés nem neked való. A virágokból csak akkor lesz valami, ha rendszeresen gyomlálod, kapálod, az pedig sokkal komolyabb munka, mint tavaly lett volna az üres rész tisztán tartása.

2014. márc. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!