Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam egy köbméteres müanyag...

Kaptam egy köbméteres müanyag tartályt, fagyáló volt benne. Mivel lehetne kimosni? Esővíznek kellene locsolni a kertbe.

Figyelt kérdés
Sterimóval mostam ki,de nem tudom így elég lesz e?
2014. márc. 20. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Még egyszer alaposan ki kellene sterimózni, aztán pedig színültig kellene tölteni vízzel úgy, hogy vagy 2 napig álljon benne a víz, és aztán azt a vizet a csatornába engedni.

Utána is fog a ballon fala minimális és egyre csökkenő mértékben glikolt engedni a vizedbe (mert a felszíni műanyag rétegbe bediffundált minimális mértékben a fagyálló), de azt már csak speciális analitikai eljárásokkal lehetne kimutatni, és öntözésre bátran használhatod.

2014. márc. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a vízzel való feltöltést nyugodtan el lehet hagyni, már enélkül is olyan kis mennyiségű fagyálló marad a tartályban, hogy azt meg lehet inni.

Engedd bele az esővizet, és csak akkor öntözz belőle, mikor már tele lesz, és így jól felhígul az esetleges maradék. Meg fogod látni, hogy ha benne áll a víz vagy két hónapig, akkor be fog zöldülni, pedig az alga se szereti a sok fagyállót.

2014. márc. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2014. márc. 21. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!