Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyi idő alatt kell kikelniü...

Mennyi idő alatt kell kikelniük a virágmagoknak?

Figyelt kérdés
Két hete vetettem egy nagyobb és egy kisebb felásott területre egy csomó magot. A kisebbre körömvirágot, a nagyobbra vegyes virágmagot (nem tudom, mi van benne). Majdnem minden nap locsoltam az eléggé agyagos földet. Pár fűszál már kezd kinőni, de a virágok kelésének semmi nyoma. Mivel teljesen kezdő vagyok, és nem tudok megkérdezni senkit, aki érteni hozzá, nem tudom, meddig locsolgassam még. Várható még hogy ki kelnek, és mennyi idő kell hozzá?

2014. ápr. 12. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tettél jót az állandó öntözéssel. Az agyagos föld teljesen letömörödött, ha abbahagyod az öntözést, olyan lesz, mint a beton. Most már mindig öntöznöd kell, legalább kelésig.

Két hét alatt a leggyorsabb virágmagok kelnek, várj még 2 hetet.

Ha túl mélyre tetted, akkor vagy később kelnek ki, vagy soha.

2014. ápr. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm...
2014. ápr. 13. 07:40
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként tényleg olyan a föld mint a beton. Ha már csak egy kicsit is elmarad a locsolás, egy szilárd, szinte áttörhetetlen kéreg keletkezik a felszínen.
2014. ápr. 13. 07:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, ezt teszi a locsolás...

Ha majd kikel, és látod, hol a sor, akkor mellette kapáld meg a még enyhén nedves földet. Utána minden öntözés és nagyobb, tömörítő eső után így járj el.

Jövőre meg csak akkor öntözz, amikor a magok szintje száraz lehet.

2014. ápr. 14. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kikelt minden, a vegyes magok erőteljesebben, a körömvirág gyérebben. Elég hülyén vetettem, mert egyes helyeken nagyon sűrűn vannak, máshol meg hatalmas hézagok vannak. Sajnos nem tudtam a mákszemnyi méretű magokat egyenletesen kiszórni. És túl sok fű- és gyomgyökeret hagytam bent, amik közben szépen kisarjadtak. Remélem azért így is lesz belőle valami. Azt se hittem, hogy egyáltalán kikelnek.
2014. ápr. 19. 17:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a ritka az ritka. Lehet, hogy pont ott lesz jó, a sűrűt ki kell egyelni, vagy szétpalántázni.

A gyomokat mielőbb szedd ki, mert sokkal gyorsabban erősödnek, mint a virágok, és később csak a virágokkal együtt lehet eltávolítani őket.


Az apró magokból valamennyit a két ujjad közé veszel, a kettőt óvatosan elcsúsztatod egymáson, így lassan pereg ki közüle a mag. Egyből zacskóból szórni nem szabad, úgy nem lehet kontrollálni.


Vegyes mag nem való semmire, mert elnyomják az erősebbek a gyengébbeket, és gyomlálni, kapálni is nagyon nehéz őket, nem tud ráállni a szem az egyféle levélformára.

2014. ápr. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!