Kezdőoldal » Otthon » Kert » Beállhat így a kerti tavam?...

Beállhat így a kerti tavam? (nem kiépített)

Figyelt kérdés

Valahol egy horgásztelep mellett láttam egy kis pocsolyaszerű tavat. Olyan 6x3 méteres lehetett, ránézésre 1,5 méter mély talán 2, ebből fél méter iszap.


nos harcsák éltek benne, a tó víze kristálytiszta! volt és lehetett benne látni, ahogy a harcsák úszkálnak. Volt benne valamennyi hínár is.


Szóval nem kiépített tavat szeretnék, csak egy gödröt, ami idővel gondolom beállna szépre. Ez így működhet?


Egyébként elég jó a talajvíz nálunk, szóval lehetséges, hogy magától fel is töltődne, tartaná a vízet.


2014. ápr. 12. 20:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Az tény, hogy elég meredek "partja" volt, kb 1,5 méter mélyen volt a víztükör.
2014. ápr. 12. 20:25
 2/7 dirtboy ***** válasza:

létezik agyag szigetelésű tó de elég körülményes és könnyen zavaros lesz a víz.

az hogy magától feltöltődik azt jelenti hogy szárazság idején szépen el is tűnhet a víz a tóból amivel minden növény és hal ki is pusztul majd.

tehát vízzáró réteg kell.

2014. ápr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha hal van benne, akkor szűrő nélkül elég hamar bealgásodik még félárnyékban is. Én hiába ültettem bele növényt, hiába nincs benne egy gramm föld se csak homok és kavics, 3 nap után zöldül a vize szűrés nélkül. De kisebb mennyiségű halat persze elbírna, de nálam 2 köbméterre van vagy 50db 1-2 éves kis kárász. Amíg csak 2 db volt, alig volt problémám.
2014. ápr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 dirtboy ***** válasza:

tegnap 22:50


akkor világos hogy miért nem tud neked beállni az egyensúly.

kevés vízhez túl sok a hal.

vagy nagyobbítsd meg a tavad vagy legyen benne kevesebb hal és akkor nem kell szűrő.

nekem sincs szűrő de van vagy 90-100db halam és a víz nyáron elég tiszta.

2014. ápr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az lesz, csak a faterom rámlőcsölt egy egész vödörnyit. Van hozzá egy 25 méteres patak is, csak amíg nincs rendesen összehegesztve a fólia, felesleges keringetni, mert napi 1 köbméter elmegy a földbe.
2014. ápr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értem, hogy a zeolittal kiegészített patak is szűr valamennyit.
2014. ápr. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dirtboy ***** válasza:

jaja,az se rossz,viszont majd ha már jó lesz a fólia és töltöd fel a tavat ne felejtsd el bele számolni a patakban folyó vizet.

ugyebár ha patak működése közben töltöd fel a tavat akkor kikapcsoláskor túlfolyhat a víz ahogy a patakból vissza folyik.

ha meg kikapcsolt pataknál töltöd akkor meg be kapcsoláskor csappan meg a vízszint.

ezt egy kis tónál figyelembe kell venni.


bár nem tudom a patak mélységét,szélességét és folyási sebességét magyarán azt hogy egyidejűleg menyi víz folyik rajta,de gondoltam le írom neked az a biztos.

2014. ápr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!