Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kávécserje levele barnul, mit...

Kávécserje levele barnul, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Cserjém leveleinek széle elkezdett barnulni. Egyébként jól tartja magát.

Félárnyékos-világos helyen van, északi oldalon, közvetlen napfényt sosem kap. Tőzeges közegben lakik, ahogy megvettem, azóta, kb 2 hónapja van nálam. A kaspó alatt agyaggolyós tálcáról párolog a víz, öntözni heti 2x szoktam lágy vízzel úgy, hogy mindig hagyom 1-2 napig szikkadni a földjét, tápoldatozni 2 hetente egyszer, a csepegtetős-ampullás általános tápoldatból az öntözővízbe adagolok pár cseppet.

Eddig minden rendben volt, de most valamiért nem érzi magát annyira jól.

Mit tehetnék? Még nem katasztrofális a helyzet, de nem szeretném, hogy az legyen. Ültessem át, esetleg öntözzem, tápozzam többször? Lehet, hogy nem jó tápot használok? Milyen tápot használjak?

Köszönöm a válaszokat.



2014. ápr. 20. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem akárhány kávém volt mind vegetált és elbarnult. Talán egy párás üvegházban érezné jól magát. A tőzeg önmagában meg kevés. Azon kívűl hogy savanyú, nem sok tápanyagot tartalmaz. Szerintem mindent jól csinálsz, simán csak nagyon igényes. Ültesd át egy picit trágyásabb, de tőzeges talajba. Talán naponta kéne esővízzel permetezni is, de ebben nem vagyok biztos.
2014. ápr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Igen, gondolkoztam azon is, hogy átültetem savanyú virágföldbe, mert elvileg azt szereti, és csak a tetejére teszek egy vékony tőzegréteget, ahogy az epernél bevált.

Más esetleg, aki tart vagy tartott kávécserjét?... Minden tanácsra, véleményre igényt tartok. :)

2014. ápr. 20. 22:12
 3/3 anonim válasza:

Levélhullás: A növény kevés fényt kap, tegyük világosabb helyre.


Barna levélszélek: Tűző napsütés lehet az oka, megégtek a levelek.


A levelek elszáradnak: A hőmérséklet túl magas, vigyük egy hűvösebb helyre a növényt.


Túl fakó levelek: Tápanyag hiány.


Pajzstetvek: A levelek fonákján apró bogarak jelennek meg: Rovarölővel permetezzük a növényt.

2016. ápr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!