Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tavasszal a gyepről össze...

Havasi István kérdése:

Tavasszal a gyepről össze kell szedni a diófa barkavirágát?

Figyelt kérdés
Hátsó kertünkben ahol ősszel füvesítettem, van egy szép nagy 40+ éves diófa. Tudom, sokak szerint elhibázott dolog dió alatt füvesíteni, viszont nekünk mindig a dió alatt volt legzöldebb a füvünk, főleg nyáron, amikor más, a kevésbé árnyas helyeken kiszárította füvünket a nap. Az is igaz, hogy a háncsot és a lombokat minden ősszel összeszedtük. Az én életemben most került sor először (építkezés után) teljes füvesítésre, és nem tudom, hogy árthat-e a viszonylag fiatal fűnek a dióvirág?

2014. ápr. 20. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Az új fűvesitésnek minden árthat,főleg az árnyék .
2014. ápr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fák alatt nem annyira az árnyék miatt nem nő a fű, mint inkább a szárazság miatt. (Kivéve földig érő ágak.) A fa gyökerei kiszedik a nedvességet, a fűnek nem jut.
2014. ápr. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy gondolnám, hogy a fa gyökerei jóval mélyebbről jutnak nedvességhez mint a fű. Szerintem ilyen téren nem "konkurenciái" egymásnak. Tévednék?
2014. ápr. 21. 09:28
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából az érdekelne, hogy a dió barkavirága tartalmazza-e azt az egyéb növényekre ártalmas anyagot, ami a leveleiben megtalálható? Szinte biztos vagyok benne, hogy igen, de remélem hogy csekélyebb mértékben. Illetve mennyiségileg is kevesebb a barkavirág tavasszal mint ősszel a levél, így talán nem olyan nagy baj, ha nem szedem össze. Próbáltam fűnyíróval, de nem szívta fel. gereblyével nem szívesen esnék neki, még lombseprűvel sem, mert volt egy tavaszi sűrűsítő felülvetésem, és kár lenne kirángatni a zsengébb szálakat...
2014. ápr. 21. 09:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam is van a Diófa alatt fű, 1-oszt, és szedd össze,azt a 100m2 -et összekapod 30perc alatt. Nem árt az a kis mozgás.
2014. ápr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, tévedsz.

A diófának mélyebben IS vannak gyökerei, de magasabban is. A fű gyökérszintjében ugyan nem olyan sok, de nyáron, száraz időben a fű úgy jut vízhez, hogy a mély rétegből felszivárog. De fa alatt nem szivárog fel, mert a fa gyökerei felhasználják az összeset, így kiég alatta a fű.

Ha rendszeresen locsolod, akkor persze más a helyzet. Bár akkor meg a fa egészen a talajszintig feljön a gyökereivel. De fű még akkor is lesz.


A virágok is tartalmaznak juglont, de mennyiségben nem túl sokat, mivel azért nem olyan sok virág van a fán.

A gyepfüvek amúgy nem sokat foglalkoznak a juglonnal, jól bírják.

2014. ápr. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mindenekelőtt a dióvirgágra vonatkozókat. Sajnos most nem alkalmas az összeszedés. (Betegség+időjárás.)

Meg ebben az esőben szerintem nagyon hamar szét is bomlik.

2014. ápr. 22. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!